Jeden na jeden

Jeden na jeden

- To bardzo dobry strzał. Wiemy, jaki jest - przepraszam - syf w polskich pociągach - ocenił Janusz Palikot wręcznenie Sławomirowi Nowakowi karalucha podczas debaty nad odwołaniem ministra transportu. Poseł w "Jeden na Jeden" w TVN24 ocenił, że szef resortu ze stanowiska nie zostanie usunięty, bo jako "pupilek Donalda Tuska" jest "nie do ruszenia".

- Pewne jest, że ze środków z OFE będzie wypłacana emerytura dożywotnia - zadeklarował w "Jeden na jeden" w TVN24 wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski. Zaznaczył, że nie wyobraża sobie, aby było inaczej, a propozycję towarzystw emerytalnych, by obowiązywały wypłaty programowe np. przez 10 lat, określił jako "poplątanie z pomieszaniem". Zapewnił też, że nie będzie ze strony rządu skoku na kasę z OFE.

- Żaden sąd nie może na mnie nałożyć kary, bo nie złamałem żadnego przepisu statutu SLD - powiedział w "Jeden na Jeden" Ryszad Kalisz, który w poniedziałek stanie przed sądem partyjnym Sojuszu za współpracę z Januszem Palikotem i Aleksandrem Kwaśniewskim. - Na oskarżyciela zgłosiła się Joanna Senyszyn – poinformował Kalisz.

- To bardzo mądre, wielkoduszne oświadczenie, które kończy sprawę - powiedział w "Jeden na jeden" Jacek Kurski. Polityk Solidarnej Polski komentował oświadczenie abp. Sławoja Leszka Głódzia, który odnosząc się do medialnych doniesień na swój temat, napisał, że został "przesadnie pomówiony". Jednocześnie zaznaczył, że przebacza i prosi o to samo.

Nie wszystkim musi się podobać to, co robię ws. reorganizacji sądów. Nie jestem jednak sam, murem stoi za mną premier - powiedział w "Jeden na jeden" minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Dodał, że nie obawia się, że obywatelski projekt ustawy o okręgach sądowych, forsowany w Sejmie przez PSL, storpeduje jego reformę.

- Nie czarujmy się, nie wierzę w zapewnienia piłkarzy. Eliminacje dla nas się skończyły, mamy 0,5 proc szans - ocenił perspektywy polskiej reprezentacji na grę w czasie przyszłorocznych mistrzostw świata Jan Tomaszewski, były piłkarz, obecnie poseł PiS.

- Warunki, które postawili związkowcy, były de facto nie do przyjęcia - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 wicepremier Janusz Piechociński, który uczestniczył w rozmowach ze związkowcami na Śląsku. Minister gospodarki dodał, że strajkujący w kwestii emerytur pomostowych "chcieli powrotu do sytuacji sprzed 20-30 lat".

- Jestem zły na minister sportu Joannę - przyznał w "Jeden na jeden" Jan Rulewski, senator PO, który domagał się od szefowej resortu sportu "rewizji decyzji" ws. przyznania gigantycznych premii prezesom spółki PL2012. - Minister nie zareagowała jednak na tę prośbę - mówił senator.

Polski sektor bankowy jest jednym z najbezpieczniejszych w Europie - ocenił w "Jeden na Jeden" w TVN24 były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, odnosząc się do zamieszania wokół opodatkowania cypryjskich depozytów. Jego zdaniem, Polacy mogą się czuć bezpiecznie i nie muszą wycofywać z banków swoich pieniędzy.

Mamy do czynienia z taką zinstytucjonalizowaną dulszczyzną - ocenił działania rządu Donalda Tuska i samego premiera Paweł Kowal w programie "Jeden na Jeden" w TVN24. Lider Polska Jest Najważniejsza stwierdził, że rządzący nie potrafią rozwiązać problemów Polski, a zamiast tego "raz na dwa tygodnie fundują narodowi dyskusję ideologiczną".

Andrzej Halicki z PO uważa, że szefowie spółki PL.2012 Marcin Herra i Andrzej Bogucki powinni rozważyć oddanie części ze swoich gigantycznych premii. Ich wysokość ostro krytykuje od kilku dni opozycja, która sprawą chce zainteresować Prokuratora Generalnego. - To rzeczywiście nieprzyzwoicie wysokie premie. Ale nie chcę być populistą i wpisywać się w łatwy atak bo prezesi wypełnili swoje zadania - dodaje poseł PO.

- To człowiek wiary, niesamowicie pokorny. Dlatego przypomni każdemu, że jesteśmy po to, aby służyć powszechnemu Kościołowi - powiedział w "Jeden na jeden" o nowym papieżu Franciszku, ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski, polski duchowny urodzony w Argentynie. Jego zdaniem, zarzuty dotyczące współpracy Bergoglio z juntą, nie będą przeszkodą w pontyfikacie.

- Ten raport, który mówi o 800 tysiącach niedożywionych dzieci, jest skrajnie nierzetelny - ocenił w "Jeden na Jeden" w TVN24 minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał również, że jego resort przeprowadzi własne badania na temat niedożywienia wśród dzieci w Polsce i przygotuje specjalny raport.

Następuje znużenie PO - przyznała w "Jeden na Jeden" w TVN24 Julia Pitera. Posłanka tłumaczyła też, dlaczego PO nie spełniła jednej ze swoich głównych przedwyborczych obietnic - wprowadzenia okręgów jednomandatowych.

- To jest bitwa, która poprawia polską demokrację i polskie państwo. To nie będzie moja, PiS-u, czy demokracji porażka. Nie odbieram tego osobiście - powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 prof. Piotr Gliński, odnosząc się do głosowania nad konstruktywnym wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Wszystko wskazuje na to, że zakończy się ono porażką Glińskiego.