Jeden na jeden

Jeden na jeden

Jarosław Kaczyński powinien wycofać swoje fatalne pomysły ws. in vitro - powiedział w programie "Jeden na jeden" szef klubu PO Rafał Grupiński. Jego zdaniem, propozycja PiS, by karać za in vitro jest karygodna i niecywilizowana. Za zbędny uznał postulat okrągłego stołu ws. in vitro, zgłoszony w poniedziałek przez prezesa PiS.

- Czy ktoś jeszcze kieruje tym państwem? Urzędnicy robią sobie, co chcą? - w ten sposób Eugeniusz Kłopotek komentował zeznania premiera Donalda Tuska w prokuraturze o organizacji wizyt w Smoleńsku. Wynika z nich, że o tym, iż prezydent Lech Kaczyński chce wziąć udział w uroczystościach katyńskich, szef rządu miał dowiedzieć się z mediów.

Adam Hofman musi przeprosić. Na konferencji prasowej, nie poprzez ogłoszenie prasowe - powiedział w programie "Jeden na jeden" Jacek Kurski z Solidarnej Polski. Chodzi sugestie polityka PiS, jakoby sondaż, który daje większe szanse w ewentualnym wyścigu prezydenckim Zbigniewowi Ziobrze niż Jarosławowi Kaczyńskiemu, był "podfałszowany".

- Gdyby nawet Lato sam nie kandydował, to znalazłby się jakiś pan Zima, Wiosna, Jesień lub Kowalski i byłoby to samo - stwierdził w "Jeden na Jeden" w TVN24 rzecznik PiS Adam Hofman, pytany co dalej z PZPN i jego prezesem. I dodał, że "mamy taką tendencję w PZPN, że każdy następny prezes jest gorszy".

- Gnuśność intelektualna pana Szprygina wystawia mu najgorsze możliwe świadectwo. Polska i Rosja mają podpisaną umowę dwustronną o przekazywaniu skazanych - powiedział w "Jeden na Jeden" w TVN24 były minister sprawieliwości Krzysztof Kwiatkowski, pytany o słowa szefa rosyjskich kibiców o "polskich katowniach". I apelował: - Więcej szacunku do państwa gospodarza, czyli Polski.

- Nie czuję się talibem. Natomiast działam w imię swoich wartości, które są wpisane w naszą cywilizację - mówił w "Jeden na Jeden" w TVN24 Bolesław Piecha z PiS komentując projekt swojego autorstwa ws. in vitro. Zakłada on, że za stosowanie tej metody zapłodnienia przewidziana będzie kara nawet do dwóch lat więzienia.

02.07 | Nie chciałbym krytykować Franciszka Smudy, jednak coś tam nie wypaliło. Wydaje się, że pokutowała gra na "zero z tyłu", gra za mało ofensywna, którą stosuje wielu trenerów w Polsce. Dziś nikt w Europie tak już nie gra – powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 b. prezes PZPN, delegat UEFA, Michał Listkiewicz. Dlatego teraz wszystko - jak zaznaczył - w rękach nowego trenera. - Prawdopodobnie będzie to Waldemar Fornalik - dodał Listkiewicz.

29.06 | - Niesamowity mecz, Balotelli jest dziś bohaterem całych Włochy - mówił w programie "Jeden na jeden" Marcin Gortat, koszykarz grający w NBA, który oglądał mecz Niemcy-Włochy na Stadionie Narodowym. Jak podkreślił, kibicuje drużynie z Italii, i ma nadzieję, że pokona Hiszpanów w finale.

28.06 | W rękach ministra zdrowia leży klucz do rozwiązania sporu z lekarzami - uważa marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Jej zdaniem, Bartosz Arłukowicz ma moc by odwołać rozporządzenie szefa NFZ ws. karania medyków za błędnie wypisane recepty. - Myślę, że zrobi wszystko, aby pacjenci byli bezpieczni - powiedziała w programie "Jeden na jeden". Jednocześnie zaapelowała do lekarzy, by nie protestowali.

- Dzisiaj tego bardzo żałuję - w ten sposób Beata Kempa skomentowała w "Jeden na Jeden" w TVN24 swoje poręczenie za pseudokibica Legii Piotra S. "Starucha', który w maju usłyszał zarzut rozprowadzania narkotyków. - Ale to nie jest powód, żeby dokładać mi politycznie - dodała posłanka Solidarnej Polski.

Ryszard Kalisz z SLD krytykuje plany resortu sprawiedliwości, który - jak pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita" - chce odwołać wszystkich zastępców prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. - Niezależność prokuratury stanie się fikcją - powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 polityk Sojuszu.

Polak czy przybysz, tymczasowy czy na stałe? Kto za Franciszka Smudę? - Na razie powinniśmy mieć tymczasowego selekcjonera - podpowiada PZPN szkoleniowiec Legii Warszawa Jan Urban.

21.06 | - Mnie go w ogóle trochę żal. Widziałem go po meczu z Czechami i wyglądał, jakby się postarzał o 10 lat - tak o Grzegorzu Lato mówił Michał Listkiewicz, gość "Jeden na Jeden" w TVN24. Były prezes PZPN przyznał też, że Waldemar Fornalik na stanowisku trenera kadry byłby dobrym wyborem.

20.06 | - Jest klasyczną demagogią mówienie: politycy odczepcie się od sportu - przekonywał w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 Joachim Brudziński z PiS. I tłumaczył, że Polski Związek Piłki Nożnej funkcjonuje w ramach obowiązującego w Polsce prawa, które kształtuje Sejm, czyli politycy.

Gdyby prezes PZPN Grzegorz Lato miał odrobinę honoru podałby się do dymisji, ale mówiąc szczerze nie spodziewam się po nim takiej decyzji - powiedział w programie "Jeden na jeden" minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Jego zdaniem, po porażce Polski na Euro 2012 powinien odejść też trener reprezentacji Franciszek Smuda.

15.06 | - Ten turniej należy do Przemysława Tytonia i ja bym postawił na niego - mówił w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 były reprezentant Polski, Dariusz Dziekanowski. Jego zdaniem w meczu z Czechami polska obrona będzie potrzebowała spokoju, a Tytoń to gwarantuje. W ocenie Dziekanowskiego, m.in. dzięki temu Polska wygra 2:0.

14.06 | Kuba wchodzi w wiek najlepszy dla piłkarza. Wie, że czas biegnie szybko i on może przejść do historii piłki nożnej. Zawsze twardo stąpał po ziemi - mówił o swoim siostrzeńcu, Jakubie Błaszczykowskim były świetny piłkarz Jerzy Brzęczek w programie "Jeden na jeden". Jego zdaniem Błaszczykowski to idealny kapitan dla polskiej kadry.

13.06 | Rozegraliśmy dobry mecz, a bramka Jakuba Błaszczykowskiego to największa sztuka - ocenił spotkanie polskiej i rosyjskiej drużyny w programie "Jeden na jeden" Andrzej Strejlau, były trener polskiej reprezentacji. Mówiąc o sobotnim meczu z Czechami, który rozstrzygnie, czy nasza reprezentacja wyjdzie z grupy, Strejlau zaznaczył, że Polacy będą musieli być stale w ataku, bo Czechom zależy na remisie.