Uciekał kradzionym porsche, wjechał z impetem w nieoznakowany radiowóz

Autor:
aa//rzw
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Gmina Sława. Zatrzymano 21-latka. Miał ukraść porsche
Gmina Sława. Zatrzymano 21-latka. Miał ukraść porscheLubuska policja
wideo 2/5
Lubuska policjaGmina Sława. Zatrzymano 21-latka. Miał ukraść porsche

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży porsche, godzinę później podejrzany 21-latek był już w ich rękach. Najpierw jednak, przy próbie zatrzymania, wjechał z impetem w nieoznakowany policyjny radiowóz, po czym biegiem rzucił się do ucieczki w kierunku pobliskiego lasu. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Policjanci ze Wschowy (woj. lubuskie) zatrzymali 21-latka podejrzewanego o kradzież porsche cayenne. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło w niedzielę. O przestępstwie zostały poinformowane wszystkie patrole, w tym wschowscy policjanci, którzy zauważyli skradziony pojazd na polnej drodze w gminie Sława.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Skradzionym porsche zderzył się z nieoznakowanym radiowozemLubuska policja

Wyskoczył z auta i próbował uciec do lasu

Funkcjonariusze przystąpili do pościgu i próby zatrzymania porsche. Podejrzany kierowca, widząc ścigający go nieoznakowany radiowóz, najpierw z impetem w niego uderzył, a potem wyskoczył z auta i zaczął biec w stronę pobliskiego lasu. Jak podaje policja, pościg za uciekinierem nie trwał długo. 21-latka zatrzymano godzinę po kradzieży auta.

- Zatrzymany 21-latek został przebadany i okazało się, że był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Wycenione na 120 tys. zł porsche przetransportowano na policyjny parking. Obecnie trwają czynności mające wyjaśnić wszystkie okoliczności niedzielnego zdarzenia - przekazała aspirant Wioleta Dąbska, rzeczniczka wschowskiej policji.

Do kradzieży porsche doszło w niedzielęLubuska policja

Usłyszał już zarzuty

Wiadomo, że podejrzany jest mieszkańcem Wrocławia. We wtorek przedstawiono mu dwa zarzuty. - Na razie mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem do porsche. Grozi mu za to od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Podejrzany przyznał się do tego zarzutu częściowo. Ponadto przedstawiono mu też zarzut kradzieży motocykla o wartości 13,5 tys. zł. Do tego zdarzenia miało dojść kilka dni temu - relacjonuje Dąbska.

Niewykluczone, że zarzutów będzie więcej. Mogą one dotyczyć prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. - Czekamy jeszcze na dokładne ustalenia w tej sprawie. Musimy wiedzieć, o jakiej konkretnie substancji mowa i w jakim stężeniu - dodaje Dąbska.

Wobec 21-latka zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze: policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

21-latek był pijany i pod działaniem środków odurzającychLubuska policja

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor:aa//rzw

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości