Złamał szlaban na parkingu i zabrał ze sobą. "Nie potrafił racjonalnie wyjaśnić dlaczego"

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Międzyrzecz: Złamał szlaban. Wszystko nagrały kameryLubuska policja
wideo 2/5
Lubuska policjaMiędzyrzecz: Złamał szlaban. Wszystko nagrały kanmery

Bez powodu uszkodził szlaban przy wjeździe na parking w Międzyrzeczu. Wszystko nagrała kamera monitoringu. Policja zatrzymała wandala. Grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Zgłoszenie o uszkodzeniu przez nieznanego sprawcę szlabanu przy wjeździe na parking na jednej z międzyrzeckich ulic policjanci odebrali w zeszły czwartek.

- Przedstawiciel wspólnoty mieszkaniowej przedstawił nagranie z monitoringu, na którym widać, jak mężczyzna podchodzi do szlabanu, wyłamuje go, po czym oddala się jedną z ulic - opisuje Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Szybko zatrzymany

Policjanci podczas działań operacyjnych szybko ustalili i zatrzymali wandala. Okazało się, że to obcokrajowiec, który od niespełna dwóch tygodni przebywa w Polsce i chciał podjąć w naszym kraju pracę zarobkową. Zatrzymano go w piątek, dzień po zdarzeniu.

- Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. 28-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa, jednak nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, dlaczego to zrobił - informuje Łętowska.

Za tego typu przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja