Mieszkały z osobą zakażoną koronawirusem, uciekły z kwarantanny. Policja szuka trzech kobiet

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
PAP/TVN24
MZ: 282 nowe, potwierdzone przypadki koronawirusa 10 czerwca. Zmarły 23 osobyTVN24
wideo 2/4
TVN24MZ: 282 nowe, potwierdzone przypadki koronawirusa 10 czerwca. Zmarły 23 osoby

Mieszkały z osobą, u której wykryto zakażenie koronawirusem, więc objęto je kwarantanną. Nie zostały w domu, zniknęły. Policja w wielkopolskim Wolsztynie szuka trzech kobiet.

Od środy wolsztyńska policja prowadzi czynności w sprawie trzech obywatelek Ukrainy, które samowolnie oddaliły się z miejsca kwarantanny. Kobiety przyjechały do Polski kilka dni temu.

- Wszystkie pracowały w jednym z przedsiębiorstw na terenie gminy Przemęt (woj. wielkopolskie). Zostały objęte kwarantanną, ponieważ jedna z osób, która mieszkała między innymi z tymi paniami, została zdiagnozowana na obecność koronawirusa - powiedział asp. sztab. Wojciech Adamczyk, rzecznik tamtejszej policji. Dodał, że obywatelka Ukrainy, u której wykryto SARS-CoV-2, przebywa obecnie w izolacji domowej.

Też mogą być zakażone

- To zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne, ponieważ bardzo możliwe, że te panie również są zakażone - ocenił ucieczkę Adamczyk.

Wyjaśnił, że oddalenie się z kwarantanny to przestępstwo sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenia się choroby zakaźnej. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi za to od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:aa/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock