Pomorze

Zima znów w natarciu. Tiry utknęły na obwodnicy Trójmiasta

Pomorze

tvn24 | Robert ZaputowiczWszystkie pługi i solarki na gdańskich ulicach

Zaśnieżone ulice, parkingi, śliskie chodniki i ogromne korki – to efekt intensywnych opadów śniegu w Trójmieście. Największe problemy mają kierowcy, którzy stoją w korkach na trójmiejskiej obwodnicy, tam ruch zablokowały tiry które mają problem z podjazdem na wzniesienia. Jak informuje Zarząd Dróg i Zieleni na ulice Gdańska wyjechały wszystkie 28 pługów i solarek.

- W tej chwili największy problem to trójmiejska obwodnica, która praktycznie stoi w obu kierunkach. Tam problem z podjazdem na wzniesienia mają kierowcy tirów - mówi kom. Michał Rusak z gdyńskiej policji. - Informacje o tych problemach przekazujemy na bieżąco drogowcom - dodaje.

„Zlikwidują śliskość na drogach”

Po kilku godzinach opadów około godz. 13.00 gdańskie jezdnie zostały profilaktycznie posypane mieszanką soli z piaskiem, teraz solarki wykonują kolejne objazdy tras.

Jak informuje gdański ZDiZ „sytuacja taka będzie miała miejsce przez całą noc, aż do całkowitego usunięcia śniegu i zlikwidowania śliskości na drogach”.

- Według prognozy pogody, śnieg padać ma przez najbliższe 4-5 godzin. Jeśli, mimo zapowiedzi synoptyków, opady śniegu nie ustaną albo staną się intensywniejsze, do pracy włączone zostaną kolejne jednostki odśnieżające – zapewniają drogowcy.

Wypadki na Pomorzu

W związku z trudną sytuacją pogodową na Pomorzu Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji ratownictwa poinformowało o kilku wypadkach na pomorskich trasach.

- Dostaliśmy informacje o ciężarówce, która wjechała do rowu w okolicach Słupska. W Chojnicach samochód osobowy wpadł w poślizg i wyladował na poboczu. Z kolei w Wejherowie doszło do zderzenia samochodu osobowego z karetką, tam ranna została jedna osoba z samochodu osobowego - mówi dyżurny WSKR.

Zima wraca do GdańskaMagda Buchowska | tvn24
Wszystkie pługi i solarki na drogachMagda Buchowska | tvn24

Autor: ws//kv / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24 | Robert Zaputowicz

Pozostałe wiadomości