Zginął od ciosu nożem. Zarzut zabójstwa dla jego ojca, sąsiadka odpowie za zacieranie śladów

Autor:
MAK/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Nie żyje mężczyzna raniony nożem, cztery osoby zatrzymane
Nie żyje mężczyzna raniony nożem, cztery osoby zatrzymaneKPP Słupsk
wideo 2/5
KPP SłupskNie żyje mężczyzna raniony nożem, cztery osoby zatrzymane

Ojciec 34-lata usłyszał zarzut zabójstwa syna. Do tragedii doszło w czwartek w Słupsku (Pomorze). Podejrzany przyznał się do winy. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Zarzuty w tej sprawie usłyszała również sąsiadka z kamienicy - kobieta podejrzana jest o zacieranie śladów.

Do zabójstwa doszło w czwartek w mieszkaniu przy ulicy Długosza w Słupsku, gdzie trwała impreza zakrapiana alkoholem. Policja zgłoszenie o 34-latku ranionym nożem otrzymała około godziny 22. Prowadzona na miejscu przez ratowników medycznych reanimacja okazała się bezskuteczna, mężczyzna zmarł. Do sprawy zatrzymane zostały cztery osoby – rodzice ofiary i ich dwoje sąsiadów.

W sobotę w Prokuraturze Rejonowej w Słupsku zatrzymani zostali przesłuchani, w tym matka ofiary i sąsiad w charakterze świadków.

- Ojcu zmarłego został przedstawiony zarzut zabójstwa. Mężczyzna się przyznał. Złożył wyjaśnienia. Na tym etapie nie będziemy ujawniać ich treści. Musimy ocenić sposób działania podejrzanego. Ustalić, jaka była rola pokrzywdzonego w zdarzeniu. Wyjaśnienia podejrzanego postawiły nas w sytuacji, która wymaga od nas wielu weryfikacji. Musimy sporo okoliczności jeszcze wyjaśnić – powiedziała prokurator rejonowa w Słupsku Magdalena Gadoś.

Sąd przychylił się w sobotę do wniosku prokuratury o trzymiesięczny areszt wobec podejrzanego.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24szostakwojciech/Kontakt 24

Sąsiadka podejrzana o zacieranie śladów

Prokurator Gadoś poinformowała również o przedstawieniu zarzutu zacierania śladów zatrzymanej sąsiadce.

- Ona też się przyznała do zarzucanego jej czynu. Wobec niej prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze – zakaz opuszczania kraju i dozór policji, z obowiązkiem stawiennictwa dwa razy w tygodniu – poinformowała Gadoś.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywocia, za zacieranie śladów przestępstwa do pięciu lat więzienia.

Zmarł mężczyzna raniony nożemszostakwojciech/Kontakt 24

Jak wynika z ustaleń w śledztwie, ojciec synowi zadał jeden cios nożem. Miało dojść między nimi do nieporozumienia. Sytuacja miała być emocjonalna, dynamiczna i wymknęła się spod kontroli. Podejrzany w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Jego ofiara prawdopodobnie także, ale pewność dadzą wyniki sekcji zwłok. Ojciec zmarłego 34-latka podczas prokuratorskiego przesłuchania miał bardzo żałować, tego co zrobił. Wiele wskazuje na to, że to nie było tzw. zabójstwo z zimną krwią.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

34-latek raniony nożem w Słupsku (Pomorskie)
34-latek raniony nożem w Słupsku (Pomorskie)szostakwojciech/Kontakt24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: szostakwojciech/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości