Złapał ośmiolatka za gardło i przycisnął do ziemi. Policja prosi o pomoc w rozpoznaniu mężczyzny

TVN24

KPP w PuckuAgresywny dorosly atakuje dziecko

Do grupki chłopców w wieku szkolnym podchodzi mężczyzna z dzieckiem. Kamera monitoringu nagrała, jak agresor chwyta ośmiolatka za gardło i przyciska do ziemi. Policja prosi o pomoc w rozpoznaniu mężczyzny.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring na jednej z ulic w Pucku 5 grudnia 2017 roku. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w oficjalnym komunikacje proszą o pomoc w odnalezieniu sprawcy napaści.

- O zaistniałej sytuacji poinformował jeden z rodziców chłopca. Napadnięty 8-latek zgodnie z obowiązującymi procedurami był przesłuchany przez sąd. Dla dobra postępowania nie mogę przekazać więcej szczegółów dotyczących tej sprawy - poinformowała Ewa Bresińska, rzecznik prasowy KPP w Pucku.

Na udostępnionym przez policję nagraniu widać, jak czterech chłopców w wieku szkolnym idzie prawą stroną pustej drogi. W pewnym momencie wyprzedza ich młody mężczyzna, za którym biegnie dziecko. Niestety tutaj na nagraniu są zakłócenia i nie widać, co dzieje się na ulicy. Chwilę później monitoring pokazuje, jak mężczyzna łapie jednego z czterech chłopców "za fraki", kładzie na ziemię i chwilę przytrzymuje go w pozycji leżącej. Zaatakowany uczeń podwija nogi, a pozostali chłopcy przyglądają się sytuacji. Kamera zarejestrowała także, jak agresor trzyma dziecko w okolicach gardła, a potem macha mu palcem wskazującym przed nosem. Chłopiec odchodzi na drugą stronę ulicy, a za nim, noga za nogą, podążają jego koledzy. Sprawca odchodzi za rękę z dzieckiem, które szło za nim na początku filmu.

Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantem prowadzącym sprawę pod nr tel. : 58 674-52-27 albo w formie elektronicznej pisząc na adres kpppuck@pomorska.policja.gov.pl Policja w Pucku

Wizerunek mężczyzny poszukiwanego przez KPP w Pucku
KPP w Pucku

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: PJZ / Źródło: TVN 24