Miały być warsztaty taneczne, była dyskoteka

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24/PAP
Policjanci skontrolowali lokal, w którym miały odbyć się warsztaty taneczneKPP Starogard Gdański
wideo 2/6
KPP Starogard GdańskiPolicjanci skontrolowali lokal, w którym miały odbyć się warsztaty taneczne

Policjanci skontrolowali miejsce w Starogardzie Gdańskim (Pomorskie), gdzie miały odbywać się warsztaty taneczne. - Gdy weszli do lokalu, z głośników odtwarzana była muzyka. Funkcjonariusze ustalili organizatora oraz wylegitymowali 19 osób, które nie przestrzegały obostrzeń sanitarnych i nie posiadały założonych maseczek zakrywających usta i nos - mówi oficer prasowy starogardzkiej policji.

Wszystko działo się w pierwszy dzień świąt. Jak przekazał asp. sztab. Marcin Kunka oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, kryminalni ustalili, że tego dnia na terenie miasta planowane jest zorganizowanie dyskoteki dla młodzieży. - Wszystko było utrzymywane w tajemnicy, a uczestnicy tej imprezy kontaktowali się ze sobą za pośrednictwem internetu - poinformował Kunka.

Dodał, że dyskoteka miała być zorganizowana w wynajętym lokalu, jako warsztaty taneczne.

19 osób bez maseczek

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Policjanci ustalili godzinę rozpoczęcia oraz miejsce, w którym miała być zorganizowana impreza. - Gdy funkcjonariusze weszli do lokalu, z głośników odtwarzana była muzyka. Policjanci ustalili organizatora oraz wylegitymowali 19 osób, które nie przestrzegały obostrzeń sanitarnych i nie posiadały założonych maseczek zakrywających usta i nos - tłumaczył funkcjonariusz. Policjanci zabezpieczyli również znajdujący się w lokalu alkohol, który był podawany uczestnikom bez wymaganej przepisami koncesji. Śledczy wszczęli dochodzenie z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, dotyczące podawania alkoholu bez wymaganego zezwolenia. Dodatkowo prowadzone są czynności w sprawie o wykroczenie dotyczące nieprzestrzegania obostrzeń sanitarnych. O zorganizowanej imprezie policjanci poinformowali również sanepid.

Autor:MAK

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: