Otworzą Spacerową, zamkną Dolną. Autobusy zmienią trasy

Źródło:
PAP
Tramwaj techniczny zawitał do nowego terminalu Sielce
Tramwaj techniczny zawitał do nowego terminalu SielceRafał Trzaskowski, X
wideo 2/2
Tramwaj techniczny zawitał do nowego terminalu SielceRafał Trzaskowski, X

Kolejne duże zmiany w organizacji ruchu na Mokotowie w związku z budową linii tramwajowej do Wilanowa. W nocy z niedzieli na poniedziałek otwarte zostaną dwie jezdnie ulicy Spacerowej. Dwa dni później zamknięty zostanie wjazd w Dolną.

W weekend 10-12 maja drogowcy będą jeszcze pracowali na Gagarina między Sielecką a Belwederską, gdzie położą ostatnią warstwę asfaltu. Ten odcinek Gagarina zostanie zamknięty. Prace potrwają od piątku 10 maja od godziny 22.00 do niedzieli 12 maja do godziny 23.30. Po zakończeniu robót już obie jezdnie Gagarina zostaną otwarte dla kierowców na całej długości.

Na tą samą noc z 12 na 13 maja zaplanowane jest otwarcie dwóch jezdni ul. Spacerowej. Kierowcy będą mogli przejechać od Puławskiej do Czerniakowskiej w obu kierunkach.

Ostatnie prace na Gagarina

Ulica Gagarina zostanie zamknięta od Sieleckiej w kierunku Belwederskiej. Kierowcy jadący od Czerniakowskiej skręcą tylko w prawo lub w lewo w Sielecką. Ze Spacerowej będzie można pojechać tylko w prawo, w Belwederską. Z Belwederskiej nie będzie można skręcić w Gagarina.

Zmiany na Gagarina w weekendUM Warszawa

Zamknięty zostanie wyjazd na Gagarina z Podchorążych i Stępińskiej. Na jezdni w kierunku Czerniakowskiej, między Sułkowicką i Nabielaka, ruch będzie odbywał się tak jak dotychczas.

Objazd utrudnień będzie możliwy: Czerniakowską, aleją Witosa, van Beethovena do Jana III Sobieskiego. Objazd w kierunku centrum został wyznaczony ul. Czerniakowską do Łazienkowskiej, a dalej Myśliwiecką i Piękną do Alej Ujazdowskich.

"W czasie prac autobusy linii 119 pojadą trasą objazdową ulicami Jana III Sobieskiego, Dolną, Puławską, Madalińskiego do alei Niepodległości i swojej stałej trasy. Autobusy linii: 131, 141, 167, 168 i 180 zostaną skierowane na Trasę Łazienkowską, a 519 i 522 pojadą ulicami Belwederską, Bagatelą i przez plac Unii Lubelskiej. Autobusy linii 187 przejadą przez Sielce ulicami Gagarina, Sielecką i Chełmską" – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Ulica Gagarina - zmiany tras autobusów w weekendUM Warszawa

Spacerowa otwarta w dwóch kierunkach

Między Puławską a Czerniakowską kierowcy pojadą dwiema jezdniami, po nowej nawierzchni. Niedługo będzie tu kursowała linia 11.

Z Puławskiej od centrum kierowcy skręcą w ul. Goworka z dwóch pasów. Na drugiej jezdni – w stronę centrum – z jednego. W dół ulicami Goworka i Spacerową będzie tymczasowo jeden pas. Drogowcy otworzą połączenie Słonecznej ze Spacerową. Nie będą go miały jeszcze Chocimska i Klonowa. Na dole, w ul. Gagarina, poprowadzą dwa pasy, a w prawo w Belwederską – jeden.

Piesi przejdą przez ulice Goworka i Spacerową w czterech miejscach: przy ul. Puławskiej, Chocimskiej, nieopodal ul. Słonecznej i na wysokości parku Morskie Oko.

Otwarcie Spacerowej w obu kierunkach UM Warszawa

Zmiany od poniedziałku, 13 maja

Organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Gagarina, Belwederskiej i Spacerowej zmieni się dwa razy. Najpierw w poniedziałek 13 maja po otwarciu obu jezdni ulicy Gagarina. A później w środę po otwarciu ulicy Chełmskiej.

W poniedziałek z Gagarina na Belwederską i Spacerową będzie można jechać po jednym pasie w każdym kierunku. W środę pozostaną tylko pasy do jazdy prosto i w prawo. Na Belwederskiej – od strony centrum i Wilanowa – będą osobne pasy do skrętu w lewo i wspólne do jazdy prosto lub w prawo. Po otwarciu ul. Chełmskiej będzie można z niej pojechać prosto lub w prawo.

Na ul. Sułkowickiej wróci jeden kierunek ruchu – od Gagarina do Belwederskiej, a na Nabielaka będą dwa kierunki.

ZTM przekazał, że w związku z tym od poniedziałku 13 maja od początku kursowania autobusy linii: 131, 501, 519 i 522 wrócą na swoje trasy podstawowe ulicami Spacerową i Goworka w obu kierunkach.

Autobusy 167 i 168 pojadą tymi ulicami na pętle Stare Bemowo/Fort Radiowo lub Woronicza. W stronę Siekierek-Sanktuarium oraz Witolina pozostaną na dotychczasowym objeździe aleją Niepodległości, Stefana Batorego, Waryńskiego i Puławską. Autobusy linii 119 do pętli Rakowiecka-Sanktuarium pojadą Sielecką, Gagarina, Spacerową, Goworka, a w stronę Wiśniowej Góry – Stefana Batorego, Waryńskiego, Puławską, Goworka, Spacerową do Gagarina i Sieleckiej. Autobusy linii nocnych N31 i N81 na Dworzec Centralny pojadą także Spacerową i Goworka.

"W nocy z wtorku na środę (z 14 na 15 maja) tramwajarze otworzą wyjazd z ul. Chełmskiej na Belwederską i Jana III Sobieskiego. Będzie można skręcić w stronę centrum i Wilanowa. Na Jana III Sobieskiego będzie pas do skrętu w prawo i prosto. Jadący do Wilanowa – pojadą tylko prosto. Z tego kierunku w Chełmską skręcą tylko autobusy" – przekazał ratusz.

Organizacja ruchu w rejonie ulicy DolnejUM Warszawa

Zamknięcie wjazdu w Dolną

Tej samej nocy zamknięte zostanie połączenie z ul. Dolną. Do Dolnej będzie można dojechać Spacerową, Goworka i Puławską.

"Od środy 15 maja na swoje trasy podstawowe w obu kierunkach wrócą autobusy linii 107, czyli ulicami Chełmską i Czerniakowską oraz nocne N31 i N81 – Gagarina, Czerniakowską i Chełmską" – poinformował ZTM.

Przestaną kursować autobusy zastępczej linii nocnej Z31. Zmieni się trasa linii 119 – w stronę Rakowieckiej-Sanktuarium autobusy pojadą ulicami Chełmską, Belwederską, Spacerową i Goworka, a w stronę Wiśniowej Góry będą kursowały Belwederską i Chełmską. Autobusy 141 ominą (w obu kierunkach) zamkniętą ul. Dolną, jadąc ulicami Gagarina, Spacerową, Goworka i Puławską. Zmieni się także trasa autobusów linii 172 – dojadą (i potem ruszą w przeciwnym kierunku) do pętli przy ul. Chełmskiej (nieopodal Czerniakowskiej). Autobusy nie będą jeździły ul. Dolną tylko pojadą Puławską do Goworka, Spacerowej i Belwederskiej, aby Chełmską dojechać do pętli.

Organizacja ruchu w rejonie ulicy DolnejUM Warszawa

Autorka/Autor:dg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości

Pod Mińskiem Mazowieckim zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba zmarła, a dwie, w tym dziecko, trafiły do szpitala.. Przyczyny wypadku bada policja.

Jedna osoba nie żyje, kobieta i dziecko w szpitalu

Jedna osoba nie żyje, kobieta i dziecko w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy pod Konstancinem-Jeziorną walczyli z pożarem dachu domu w zabudowie bliźniaczej. Nasz reporter dowiedział się, że przyczyną było uderzenie pioruna. W akcji udział brało 10 zastępów straży pożarnej.

Po uderzeniu pioruna palił się dach domu

Po uderzeniu pioruna palił się dach domu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po policyjnej interwencji obezwładniony już mężczyzna trafił do szpitala. Tam po podaniu leków, mimo reanimacji, zmarł. O zdarzeniu poinformowano prokuraturę, Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz wydziały kontroli komendy głównej i komendy stołecznej. Została zlecona sekcja zwłok.

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów zmarł w szpitalu

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów zmarł w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Był w toalecie, gdy autobus z jego kolegami odjechał. Chłopiec został sam w Miejscu Obsługi Pasażerów przy S7. Poprosił o pomoc przypadkową osobę. Przyjechali policjanci, wrócił też wycieczkowy autobus.

Odjechali bez jednego uczestnika szkolnej wycieczki

Odjechali bez jednego uczestnika szkolnej wycieczki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Sochaczewie policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę. W jego domu znaleźli kilogram narkotyków. Wizytę złożyli również w domku letniskowym mężczyzny. Tam znaleźli kolejne dwa kilogramy zabronionych substancji. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W domu miał kilogram narkotyków, w domku letniskowym kolejne dwa

W domu miał kilogram narkotyków, w domku letniskowym kolejne dwa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami na znacznym obszarze Polski. W niektórych miejscach w nocy z wtorku na środę wiatr w porywach będzie rozpędzać się aż do 100 kilometrów na godzinę. Zostały wydane również ostrzeżenia związane z upałem. Według synoptyków IMGW temperatura w środę sięgnie nawet 33 stopni Celsjusza.

Niebezpieczna noc. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Niebezpieczna noc. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Andrzej Z., były wójt Raszyna został oskarżony o przekroczenie uprawnień związanych z dysponowaniem gminnymi nieruchomościami. Miał też nie dopełnić związanych z tym obowiązków. Chodzi o ośrodek zdrowia.

Były wójt stanie przed sądem. Z powodu ośrodka zdrowia

Były wójt stanie przed sądem. Z powodu ośrodka zdrowia

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz zadośćuczynienie w kwocie 28 tysięcy złotych - to wyrok dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych sześcioletnią dziewczynkę. W wypadku poszkodowane zostały również ciotka i młodsza siostra dziewczynki. Wymiar kary został uzgodniony z pełnomocnikiem pokrzywdzonych.

Sześciolatka zginęła pod kołami autobusu. Kierowca skazany bez procesu

Sześciolatka zginęła pod kołami autobusu. Kierowca skazany bez procesu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwie interwencje strażników granicznych w samolotach na Lotnisku Chopina. W pierwszym przypadku pasażer musiał opuścić pokład w asyście jeszcze przed wylotem do Madrytu. W drugim inny pasażer został wyprowadzony z samolotu, który przyleciał ze Stambułu.

Jednego wyprowadzili z samolotu przed odlotem, drugiego po przylocie

Jednego wyprowadzili z samolotu przed odlotem, drugiego po przylocie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski wystosował list do organizatorów wypoczynku wakacyjnego z apelem, aby zwrócili oni uwagę na problem fentanylu. W Polsce do tej pory po tym narkotyku zmarły co najmniej cztery osoby - w lutym trzy w Żurominie (Mazowsze), a pod koniec zeszłego roku jedna w Poznaniu.

List wojewody mazowieckiego do organizatorów letniego wypoczynku. W sprawie fentanylu

List wojewody mazowieckiego do organizatorów letniego wypoczynku. W sprawie fentanylu

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Zielony teren pomiędzy ulicami: Łowicką, Wiktorską i Jana Józefa Lipskiego to już oficjalnie skwer imienia Wojciecha Młynarskiego.

Wojciech Młynarski ma w Warszawie swój skwer

Wojciech Młynarski ma w Warszawie swój skwer

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na popularnym portalu społecznościowym znalazł ofertę sprzedaży trzech biletów na mecze rozgrywane w czasie Euro 2024. Wpłacił całą kwotę i wtedy oferta zniknęła, podobnie jak sprzedający.

Kupił w sieci bilety na Euro 2024, ale mecze obejrzy w telewizji

Kupił w sieci bilety na Euro 2024, ale mecze obejrzy w telewizji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Otwocka zatrzymali 32-latka, podejrzanego o znęcanie się nad konkubiną. Mężczyzna był również agresywny podczas policyjnej interwencji. Miał wymusić na funkcjonariuszach zaniechanie wykonywania obowiązków służbowych oraz naruszyć ich nietykalność.

Znęcał się nad partnerką, był agresywny wobec policjantów

Znęcał się nad partnerką, był agresywny wobec policjantów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Rembertowie zderzyły się pojazd ciężarowy oraz samochód osobowy. Drugi z nich dachował. Na miejscu zjawiły się służby. Na szczęście nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

Dachował po zderzeniu z ciężarówką

Dachował po zderzeniu z ciężarówką

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W wielu miejscach na drodze krajowej numer 7 trwają teraz prace budowlane. Czasami kierowcy mają z tym problem. Tylko jednego dnia, w jednym powiecie, na przebudowywanych odcinkach doszło do czterech groźnych zdarzeń drogowych z udziałem w sumie ośmiu aut. Policja apeluje o ostrożność.

Cztery wypadki jednego dnia na przebudowywanej drodze

Cztery wypadki jednego dnia na przebudowywanej drodze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca na widok radiowozu nagle przyspieszył. Gdy został zatrzymany, okazało się, że jest pod wpływem narkotyków. Testy wykazały, że były to amfetamina, kokaina i opiaty.

Był trzeźwy, ale za to pod wpływem amfetaminy, kokainy i opiatów

Był trzeźwy, ale za to pod wpływem amfetaminy, kokainy i opiatów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W liczącym kilkanaście stron oświadczeniu wolontariusze szczegółowo odnieśli się do wyników kontroli przeprowadzonej po ich skardze w schronisku na Paluchu. Twierdzą, że wystąpienie pokontrolne zostało oparte na "wybiórczo dobranym materiale dowodowym".

Brak kontroli nad zbiórkami pieniędzy i skargi pracowników. Wolontariusze reagują na zarzuty  po kontroli w schronisku

Brak kontroli nad zbiórkami pieniędzy i skargi pracowników. Wolontariusze reagują na zarzuty po kontroli w schronisku

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Zniszczony, pokryty graffiti autobus miejski na krakowskich numerach rejestracyjnych od kilku miesięcy "straszy" na błoniach Stadionu Narodowego. Mieszkańcy składają w tej sprawie skargi, ale przedstawiciele operatora obiektu rozkładają ręce, bo parking jest ogólnodostępny. Sprawę przekazano straży miejskiej.

Porzucony i zdewastowany autobus przed Stadionem Narodowym

Porzucony i zdewastowany autobus przed Stadionem Narodowym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy jednego z bloków komunalnych w Piasecznie dostali astronomiczne rachunki za ogrzewanie. Jedna z mieszkanek za 13-metrowe mieszkanie musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. - Jesteśmy załamani - mówi Barbara Kosmala. Problemy pojawiły się, gdy wzrosły ceny gazu. Gmina zapewnia, że rozpatrzy indywidualne wnioski mieszkańców i wypracuje formułę ulg.

Za ogrzewanie 13-metrowego mieszkania komunalnego musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. Sąsiedzi podobnie

Za ogrzewanie 13-metrowego mieszkania komunalnego musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. Sąsiedzi podobnie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24, TVN24

15-letni chłopak na quadzie wjechał w zamkniętą bramę wjazdową do przedszkola. W stanie ciężkim trafił do szpitala.

"15-latek jechał quadem bez kasku. Uderzył w zamkniętą bramę przedszkola"

"15-latek jechał quadem bez kasku. Uderzył w zamkniętą bramę przedszkola"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W garażu podziemnym Galerii Północnej na poziomie -1 zapalił się samochód. Ogień został ugaszony. Trwa oddymianie.

Pożar na parkingu i ewakuacja centrum handlowego

Pożar na parkingu i ewakuacja centrum handlowego

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Stołeczni wodociągowcy wspólnie ze służbami biorą udział w ćwiczeniach Sokrates-24, które potrwają do wtorku. Ich celem jest sprawdzenie skuteczności działań spółki w razie zagrożeń.

"Całe Filtry obstawione wojskiem uzbrojonym po zęby i policją"

"Całe Filtry obstawione wojskiem uzbrojonym po zęby i policją"

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl, Kontakt 24