Ciało 16-latka na klatce schodowej. Policja zatrzymała 17-latka

Aktualizacja:
[object Object]
Ciało nastolatka znalezione w jednym z bloków w Kołobrzegutvn24
wideo 2/2

Ciało szesnastolatka znaleziono w poniedziałek rano na klatce schodowej jednego z bloków w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie). - Zginął najprawdopodobniej od ciosów niebezpiecznym narzędziem, był to rodzaj noża - informuje Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Po południu w związku z zabójstwem policja zatrzymała 17-latka.

Po godz. 15 aspirant Tomasz Kwaśnik z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu poinformował nas, że zatrzymany w związku z zabójstwem został 17-letni mieszkaniec Kołobrzegu.

- Jest to osoba, która jest podejrzewana o to, że dokonała zabójstwa 16-latka - informuje asp. Kwaśnik.

Policja nie udziela więcej informacji w tej sprawie. Dalsze czynności z udziałem 17-letniego podejrzewanego prokuratura ma prowadzić we wtorek.

Zginął prawdopodobnie od ciosów nożem

Informację o znalezieniu ciała policja otrzymała w poniedziałek rano od jednego z mieszkańców budynku. Lokalna prasa podaje, że ciało chłopca znalazła jego matka, która wyjrzała, gdy usłyszała podejrzane odgłosy na klatce schodowej.

- Aktualnie trwają oględziny, na miejsce znalezienia ciała udał się prokurator - mówił Ryszard Gąsiorowski z koszalińskiej prokuratury.

Jak dodał, nastolatek zginął prawdopodobnie od ciosów nożem, gdy wychodził do szkoły.

Śledztwo kołobrzeskiej prokuratury prowadzone jest w sprawie dokonania zbrodni zabójstwa. Na miejscu przez cały dzień pracowali eksperci z zakresu kryminalistyki m.in. z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Poszukiwany mężczyzna

Policjanci po południu opublikowali zdjęcia mężczyzny w bluzie z kapturem, który może mieć związek ze sprawą. Kiedy poinformowano o zatrzymaniu 17-latka, poproszono o zaprzestanie publikacji wizerunku.

Policja informuje o zatrzymaniu 17-latka
Policja informuje o zatrzymaniu 17-latkatvn24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: miastokolobrzeg.pl | Artur Sempruch

Pozostałe wiadomości