TVN24 | Pomorze

Policjanci pobici w trakcie interwencji. W sprawie zatrzymano amerykańskiego żołnierza

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Do zdarzenia doszło w Gdańsku
Do zdarzenia doszło w GdańskuGoogle Maps
wideo 2/5
Google MapsDo zdarzenia doszło w Gdańsku

Dwóch policjantów zostało poszkodowanych w trakcie interwencji podczas imprezy w centrum Gdańska - informuje prokuratura. W sprawie zatrzymano 22-letniego szeregowego armii amerykańskiej stacjonującego w bazie wojskowej w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie).

Jak przekazała nam Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w czwartek 30 grudnia około godz. 21 w apartamencie przy ul. Świętego Ducha w Gdańsku doszło do policyjnej interwencji. Dotyczyła ona zakłócenia spokoju i niszczenia mienia.

- Osobą, która miała się tego dopuszczać, był żołnierz amerykański. Przebywał tam na przepustce. W trakcie interwencji okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Zachował się agresywnie i spowodował obrażenia u funkcjonariuszy, którzy interweniowali – przekazała nam Wawryniuk.

Jeden policjant ma złamane śródręcze, drugi złamany nos

Obrażenia policjantów są poważne. Jeden z nich ma złamane śródręcze, drugi złamany nos. Początkowo pojawiła się informacja, że poszkodowana miała być także policjantka biorąca udział w interwencji, ale prokuratura dementuje tę informację.

22-letni Gregory R. został zatrzymany i przeprowadzono z nim czynności, ale następnego dnia przekazano go stronie amerykańskiej.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Sprawa wciąż jest procedowana w polskiej prokuraturze, ale prawdopodobnie wkrótce zostanie przekazana wojskowym prokuratorom Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Zgodnie z umową między rządem RP a rządem USA z grudnia 2009 roku regulującej status amerykańskich sił zbrojnych przebywających na terytorium Polski, jurysdykcję w sprawach karnych, poza szczególnymi przypadkami, przekazuje się stronie amerykańskiej.

Sprawę jako pierwsza opisała Wirtualna Polska.

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości