Polska

"Nie wykluczam, że dzisiaj". Szczerski o zmianach w kancelarii Morawieckiego

Polska

"To raczej kwestia dni niż tygodni"
"To raczej kwestia dni niż tygodni"Jedynka Polskie Radio
wideo 2/21

Szef rządu przedstawił w weekend prezydentowi Andrzejowi Dudzie kandydatury do zmian w swoim otoczeniu - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Dodał, że "do pewnych zmian w bezpośrednim otoczeniu premiera Morawieckiego" może dojść jeszcze dziś.

- Nie wykluczam, że jeszcze dzisiaj dojdzie do pewnych zmian w bezpośrednim otoczeniu premiera Mateusza Morawieckiego, w Kancelarii - powiedział szef gabinetu prezydenta w poniedziałek na antenie radiowej Jedynki.

- Potwierdzam, że pan premier Morawiecki przedstawił panu prezydentowi kandydatury w weekend do zmian w swoim najbliższym otoczeniu, tym funkcjonalnym, wokół pana premiera, w Kancelarii - dodał.

"Kwestia dni, nie tygodni"

Jak podkreślił Szczerski, ostateczny kształt zmian będzie zależał od premiera.

Szef gabinetu prezydenta powiedział też, że Andrzej Duda swoją decyzję dotyczącą podpisania, zawetowania bądź skierowania do Trybunału Konstytucyjnego ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa ogłosi osobiście. Na pytanie, kiedy może do tego dojść, odpowiedział:

- Nie spodziewam się, żeby to było za jakiś dłuższy czas, to raczej kwestia dni niż tygodni. Dlatego, że prezydent jest wnioskodawcą tych projektów i to, co dzisiaj musi - po rekomendacjach swoich prawników, którzy uczestniczyli przecież w całym procesie legislacyjnym - to sprawdzić, czy ustawy, które wróciły do niego z parlamentu są zgodne z jego intencją jako wnioskodawcy - podkreślił Szczerski.

Kto do dymisji?

Z informacji przekazanych przez "Fakt" wynika, że w poniedziałek prezydent ma przyjąć dymisje Beaty Kempy, Elżbiety Witek oraz Henryka Kowalczyka.

Według gazety Kowalczyka ma zastąpić Marek Suski - dotychczas szef sejmowej komisji skarbu oraz członek komisji śledczej do spraw Amber Gold. Szefem Kancelarii Premiera miałby zostać Paweł Szrot, zastępca Kempy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak pisze "Fakt", trzecim ministrem, który ma otrzymać nominację z rąk prezydenta, jest Michał Dworczyk. Dotychczasowy wiceminister obrony miałby zostać szefem gabinetu premiera.

Autor: mart//now / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości