Polska

WOŚP gra już ćwierć wieku. "Nigdy nie było chwili zwątpienia"

Polska

Prof. Bohdan Maruszewski był gościem "Faktów po Faktach"
Prof. Bohdan Maruszewski był gościem "Faktów po Faktach"tvn24
wideo 2/22

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała z braku zgody lekarzy na to, żeby polskie dzieci były leczone gorszym sprzętem, albo żeby brakowało sprzętu - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Bohdan Maruszewski, kardiochirurg i członek zarządu fundacji WOŚP. Podkreślił, że w ciągu 25 lat działalności WOŚP "nigdy nie było chwili zwątpienia i wątpliwości", choć - jak wyjaśnił - były chwile goryczy, kiedy na fundację spadała fala "hejtu" w internecie. W niedzielę 15 stycznia WOŚP zgra 25. finał.

25. Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia 2017 r. Tym razem środki będą zbierane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W niedzielę 120 tys. wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale też kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń.

Finał będzie relacjonowany na wszystkich kanałach Grupy TVN, najwięcej informacji będzie można zobaczyć na antenach TVN24, TVN, TTV oraz platformie Player.pl.

O godz. 20 tradycyjnie odbędzie się Światełko do Nieba - happening świetlny będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

Autor: pk/mtom / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości