25. Finał WOŚP w TVN24

10 grudnia 2016

Owsiak o Przystanku Woodstock: mamy bardzo dobrą opinię policji

Mamy bardzo dobrą opinię policji już od kilku tygodni, która potwierdza, że Przystanek Woodstock jest organizowany z bardzo mocnym pochyleniem się nad ustawą o takich imprezach - powiedział w środę na konferencji prasowej prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.

"Jurek potrafi weryfikować gierki. Jest w tym perfekcyjny". Kulisy zakupów WOŚP

Kiedy firma chwali się urządzeniem, że jest niezniszczalne, odporne na wstrząsy, to Jurek potrafi tym rzucić o podłogę albo wrzucić urządzenie do szklanki z wodą - mówi Krzysztof Dobies, rzecznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Negocjacje zakupów sprzętu medycznego są twarde, ale osiągane przez WOŚP ceny - znacznie niższe od rynkowych. Materiał "Czarno na białym" TVN24.

Rekordowa suma dla WOŚP? Dzień z Tuskiem. Został wylicytowany dwukrotnie

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk "zarobił" dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najwięcej w historii. Rekord pobił już w lutym, kiedy dobiegła końca aukcja, na której za ponad 370 tysięcy złotych wylicytowano wspólny dzień z nim w Brukseli. Tusk zgodził się spotkać także z osobą, która w licytacji zaoferowała o 100 złotych mniej niż zwycięzca. W sumie konto WOŚP zostało zasilone kwotą ponad 740 tys. złotych.

Jest rekord! Jurek Owsiak podsumował 25. finał WOŚP

- Nie o rekordy chodzi - powtarza szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak. Jednak rekord padł: 105 570 801,49 zł. Jurek Owsiak ostateczne podsumowanie 25. finału ogłosił podczas specjalnej konferencji prasowej na Zamku Królewskim w Warszawie.

Będzie rekord? Wynik 25. finału WOŚP na antenie TVN24

Ile udało się zebrać 15 stycznia 2017 roku? Podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak mówił, że "nie o rekordy chodzi". Wszystko jednak wskazuje na to, że rekord padł. Dokładną kwotę Owsiak poda około godziny 18 na antenie TVN24. Szef i pomysłodawca WOŚP będzie także gościem w programie "Fakty po Faktach" TVN24 o godzinie 19.25.

Będzie rekord WOŚP? "To suma, która nas samych mile zaskoczyła"

Dziś zostanie podany ostateczny wynik 25. Finału WOŚP, który odbył się 15 stycznia. Na koniec tego dnia zadeklarowana suma wynosiła ponad 62 mln 418 tys. zł. Zbierano pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Członek zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prof. Bohdan Maruszewski powiedział w TVN24, że zebrana suma "nas samych zaskoczyła mile i pozytywnie". Jurek Owsiak będzie gościem "Faktów po Faktach" o 19:25 w TVN24.

WOŚP zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została oficjalnie zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla. Termin proponowania kandydatów upłynął 31 stycznia. Organizacja podała, że zgłosił ją prof. Adam Grzegorczyk, rektor jednej z warszawskich uczelni.

"Krzykniemy na cały świat: chapeau bas dla narodu polskiego"

- Wszyscy czuli, że dzieje się coś niezwykłego. I tak było 25 lat temu - mówił w TVN24 Jurek Owsiak. Szef fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumował tegoroczny wielki finał, opowiadał o trwającym liczeniu pieniędzy i zapowiedział, kiedy poznamy ostateczną kwotę.