TVN24 | Polska

46-latka została brutalnie zgwałcona i zamordowana, jej ciało znaleziono w kontenerze. Do sądu trafił akt oskarżenia

TVN24 | Polska

Autor:
wini/
tam
Źródło:
PAP
Środa Wielkopolska. Zabójstwo 46-latki. Prokurator Łukasz Wawrzyniak o ustaleniach śledczych (08.12.2022)
Środa Wielkopolska. Zabójstwo 46-latki. Prokurator Łukasz Wawrzyniak o ustaleniach śledczych (08.12.2022)TVN24
wideo 2/6
TVN24Środa Wielkopolska. Zabójstwo 46-latki. Prokurator Łukasz Wawrzyniak o ustaleniach śledczych (nagranie z 8.12.2021)

Najpierw Tomasz B. pił z ofiarą alkohol, a następnie zgwałcił ją i zamordował - ustalili śledczy z Prokuratury Rejonowej w Środzie Wielkopolskiej. Ciało kobiety znaleziono w kontenerze przy jednym z dyskontów spożywczych. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie.

Do morderstwa doszło w grudniu ubiegłego roku w Środzie Wielkopolskiej nieopodal jednego z tamtejszych dyskontów spożywczych. Wówczas rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prokurator Łukasz Wawrzyniak podał, że "kobieta zmarła w wyniku doznanych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych powodujących wstrząs krwotoczny oraz w wyniku wychłodzenia organizmu".

Według ustaleń śledczych ofiarę i podejrzanego Tomasza B. łączyła okazjonalna znajomość. Tomasz B. pracował w Środzie Wielkopolskiej. W dniu, w którym doszło do zdarzenia, mężczyzna spożywał z ofiarą alkohol w wynajmowanym przez Tomasza B. pokoju. Później oboje przenieśli się w pobliże sklepu, gdzie Tomasz B. - jak twierdzi prokuratura - wielokrotnie zgwałcił 46-latkę.

Multirecydywa

We wtorek lokalne Radio Poznań podało, że śledztwo w tej sprawie zostało zakończone, a sprawa została skierowana do sądu.

Czytaj też: Łódź. Podwójne zabójstwo z sąsiedzkim sporem w tle. Zarzuty i areszt dla 33-latka

Prokurator Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej Grzegorz Gucze powiedział we wtorek, że akt oskarżenia w tej sprawie został już skierowany do sądu. Jak wskazał, Tomasz B. będzie odpowiadał za dokonanie gwałtu ze szczególnym okrucieństwem, oraz zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 46-letniej kobiety.

Tomasz B. w przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. multirecydywy. Mężczyźnie grozi kara od 12 lat więzienia, do nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości