Polska

Petru i Kukiz szefami klubów parlamentarnych

Polska

Petru i Kukiz szefami swoich klubów parlamentarnych
tvn24Kukiz i Petru szefami swoich klubów parlamentarnych

Kluby parlamentarne wybierają swoich przewodniczących. Decyzję podjęła i ogłosiła już Nowoczesna, której szefem został Ryszard Petru. Natomiast klub Kukiz'15 jako przewodniczącego wskazał Pawła Kukiza.

Klub Nowoczesnej zebrał się przed zaplanowanym na czwartek inauguracyjnym posiedzeniem Sejmu VIII kadencji.

- Chciałem państwa poinformować o decyzjach, które podjął klub Nowoczesnej. Zostałem wybrany przewodniczącym klubu. Jeśli chodzi o zastępczynie w naszym klubie to będą: Joanna Scheuring-Wielgus, Katarzyna Lubnauer i Joanna Schmidt. Sekretarzem klubu będzie Monika Rosa, a rzecznikiem klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz - informował po spotkaniu Ryszard Petru.

- Jestem przekonany, że te osoby, włącznie z moją, wniosą nową jakość do Sejmu, do sposobu funkcjonowania polskiego parlamentu - mówił.

Szefem klubu Nowoczesnej został Ryszard Petru
Szefem klubu Nowoczesnej został Ryszard Petrutvn24

Kandydatka Nowoczesnej

Ryszard Petru potwierdził również, że kandydatką Nowoczesnej na stanowisko wicemarszałka jest Barbara Dolniak.

- Przebieg głosowania pokaże, jak sytuacja będzie wyglądać. Mam nadzieję, że w początkowym głosowaniu okaże się, jaka ilość wicemarszałków zostanie ustalona. Myślę, że to dobry obyczaj, by każdy klub miał swojego wicemarszałka - mówiła w rozmowie z dziennikarzami kandydatka Nowoczesnej na wicemarszałka.

- Jest to wielkie wyzwanie i wielkie wyróżnienie. Wymagało zastanowienia przed podjęciem decyzji - dodała Dolniak.

O poparciu Barbary Dolniak na stanowisku wicemarszałka przekonany jest Ryszard Petru. - Jesteśmy pewni, że PiS zagłosuje na naszą kandydatkę - zapewniał Petru.

Kukiz'15

Natomiast szefem klubu parlamentarnego ugrupowania Kukiz'15 został Paweł Kukiz. Kandydatem tego ugrupowania na wicemarszałka jest Stanisław Tyszka.

- W pierwszej kolejności wybraliśmy przewodniczącego naszego klubu, którym bezdyskusyjnie został Paweł Kukiz - mówił rzecznik prasowy Kukiz'15 Jakub Kulesza.

Autor: pw/ja / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości