Prokuratura chce przedłużenia aresztu dla ks. Wojciecha G. Twardy dysk dowodem w sprawie

Prokuratura w lutym postawiła Wojciechowi G. zarzuty molestowania małoletnich

Warszawska prokuratura złożyła do sądu wniosek o przedłużenie aresztu dla księdza Wojciecha G. Wcześniej areszt księdza G. był przedłużony do połowy sierpnia.

Jak dowiedział się reporter TVN24 Cyprian Jopek, prokuratorzy do materiałów ze śledztwa dołączyli opinię z zakresu seksuologii. Dysponują również ekspertyzą informatyczną potwierdzającą, że dysk przesłany z Dominikany, to kopia binarna dysku z komputera księdza G., co oznacza, że dysk stanowić będzie dowód w sprawie.

Ekspertom badającym dysk udało się też odzyskać skasowane zdjęcia o charakterze pedofilskim. Trwa ustalanie, czy znajdują się na nich nieletni poszkodowani przez księdza G.

Siedem zarzutów

W lutym prokuratura postawiła G. cztery zarzuty molestowania dwóch małoletnich obywateli Polski na terenie kraju. Dwie pozostałe osoby pokrzywdzone to nieletni obywatele Dominikany. Prokuratura zarzuciła księdzu G., że jedno z tych dzieci doprowadził do obcowania płciowego (na Dominikanie), a następnie - już w czasie wakacji w Polsce - doprowadził jeszcze do tzw. innej czynności seksualnej. Z drugim nieletnim również miało dochodzić do "innych czynności seksualnych" na Dominikanie. Ks. G. ma także zarzut utrwalania treści pornograficznych z udziałem osób małoletnich.

Ks. Wojciech G. z zarzutami
Ks. Wojciech G. z zarzutami tvn24

Autor: jl\mtom / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości