Polska

Prezydent: Mówią, że ryba psuje się od głowy. Niech i naprawia się od głowy

Polska

Prezydent namawia Polaków do głosowania
tvn24Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu w Pszczynie

Polska potrzebuje dobrej zmiany. W kraju demokratycznym taka zmiana jest możliwa tylko poprzez akt wyborczy - mówił w piątek w Pszczynie na Śląsku Andrzej Duda. Prezydent w ten sposób zaapelował do Polaków o udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Duda podkreślił, że w demokracji nikt nie powinien mieć wątpliwości, że jego decyzja wpływa na rzeczywistość.

- Wygrałem wybory mówiąc o tym, że chcę naprawy rzeczywistości i dzisiaj też jestem do niej zdeterminowany. Wierzę, że wygrałem te wybory właśnie dlatego, że naprawy Rzeczypospolitej potrzebuje dzisiaj w Polsce bardzo wielu ludzi - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Pszczyny.

- Jeżeli mówimy o naprawie Rzeczypospolitej, to mówimy o tym, że potrzebna nam jest dobra zmiana. W kraju demokratycznym, w którym sprawy prowadzone są uczciwie, takiej dobrej zmiany można dokonać tylko i wyłącznie poprzez akt wyborczy. Tylko poprzez akt wyborczy można także wyrazić swoje niezadowolenie, albo swoje poparcie dla jakichś pomysłów, idei, dla czyjejś działalności - zaznaczył prezydent.

"Pokażmy, że interesuje nas demokracja"

Andrzej Duda stwierdził, że w Polsce niezwykle potrzebna jest wspólnota.

- Tę wspólnotę jesteśmy w stanie odbudować tylko wtedy, gdy będziemy razem. Tylko wtedy także, kiedy władza w Polsce będzie miała silną legitymację i gdy będziemy zdecydowanie mówili "nie" wszelkim przejawom nienawiści, poniżania, także w polityce - mówił prezydent.

- Mówią, że ryba psuje się od głowy. Niech i naprawia się od głowy. Niech się naprawia od uczciwej władzy, która da przykład szacunku do siebie nawzajem, a przede wszystkim do ludzi - dodał Duda.

Prezydent zachęcał także do pójścia do wyborów. - Pokażmy, że interesuje nas demokracja, że interesuje nas nasze państwo - apelował.

Autor: ts / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości