TVN24 | Polska

Polska przekazuje Iranowi milion szczepionek przeciwko COVID-19

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Polska przekazała Iranowi milion szczepionek przeciwko COVID-19
gov.plPolska przekazała Iranowi milion szczepionek przeciwko COVID-19

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w czwartek, że Polska przekazała Iranowi bezpłatnie milion szczepionek przeciw koronawirusowi. Darowizna jest wyrazem solidarności szczepionkowej z Irańczykami, z którymi łączą Polskę wielowiekowe i dobre relacje - podkreślił resort.

16 października na lotnisku w Teheranie nastąpiło przekazanie Iranowi miliona szczepionek przeciwko COVID-19 – poinformowało w czwartek Ministerstwo Spraw Zagranicznych. "Fakt wsparcia Iranu przez Polskę w walce z pandemią COVID-19 spotkał się z szerokim i przyjaznym odbiorem na miejscu. Informacje na ten temat zostały opublikowana przez wszystkie największe gazety, agencje i portale informacyjne" - zaznaczył polski MSZ.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Polska przekazała Iranowi milion szczepionek przeciwko COVID-19 gov.pl

Zwrócił też uwagę, że dziś Iran, podobnie jak inne państwa na Bliskim Wschodzie, boryka się z problemem wciąż niegasnącej epidemii COVID-19. MSZ poinformował, że szczepionki zostały przekazane w odpowiedzi na zgłoszone zapotrzebowanie. "Darowizna ta jest wyrazem solidarności szczepionkowej z Irańczykami, z którymi łączą Polskę wielowiekowe i dobre relacje" - wskazano.

Polska przekazuje innym krajom szczepionki przeciwko COVID-19

Polska - zapewnia resort dyplomacji - posiada odpowiednie zasoby szczepionek, wystarczające na pokrycie zapotrzebowania krajowego, co pozwala na pozytywną odpowiedź na prośbę państw potrzebujących. W organizację przedsięwzięcia, poza MSZ, były zaangażowane Ministerstwo Zdrowia oraz Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, które aktywnie uczestniczą w dystrybucji szczepionek do partnerów zagranicznych.

W ostatnim czasie szczepionki przeciw COVID-19 trafiły do państw na wielu kontynentach, m.in. do Egiptu, Wietnamu, Tajwanu, Kenii, Ukrainy, Uzbekistanu, Australii, Norwegii i Kirgistanu.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: gov.pl

Pozostałe wiadomości