PiS złożyło wniosek o powołanie komisji ws. Bieleckiego

PiS chce komisji śledczej ws. rzekomego lobbingu doradcy premiera
PiS chce komisji śledczej ws. rzekomego lobbingu doradcy premiera
tvn24
tvn24PiS chce wyjaśnień ws. Bieleckiego

Klub PiS złożył w poniedziałek w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej, która miałaby zbadać sprawę rzekomego lobbingu szefa Rady Gospodarczej przy premierze Jana Krzysztofa Bieleckiego na rzecz obecności rosyjskiego kapitału w polskiej firmie Zakłady Azotowe Tarnów.

O sprawie napisał najnowszy numer tygodnika "Sieci". Informacje na temat lobbowania przez Bieleckiego - według gazety - mają znajdować się w raporcie b. szefa ABW Krzysztofa Bondaryka.

Bielecki w poniedziałkowym oświadczeniu podkreślił, że artykuł "Sieci" zawiera nieprawdziwe informacje dotyczące jego osoby.

Chodzi o "niezależność gospodarczą kraju"

- Według doniesień prasowych Jan Krzysztof Bielecki miał zajmować się lobbingiem na rzecz rosyjskich spółek w sprawie nabycia polskich zakładów - oświadczył na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik PiS Adam Hofman.

- Tak poważna sprawa powinna być wyjaśniona na forum Sejmu - mówił zaś szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jak dodał, chodzi o "niezależność gospodarczą naszego kraju". W piątek Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w oświadczeniu zaprzeczyła istnieniu raportu dotyczącego rzekomego lobbowania na rzecz rosyjskiego kapitału przez Bieleckiego. Szef klubu PiS, odnosząc się do "rzekomego raportu Bondaryka", o którym piszą "Sieci" powiedział, że miałyby być w nim opisane "nielegalne działania lobbingowe Jana Krzysztofa Bieleckiego związane również z Azotami, ale podobno nie tylko".

Autor: nsz//kdj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości