TVN24 | Polska

83-latek nie zdążył na autobus, próbował zatrzymać przejeżdżające auta. Pomogli mu policjanci

TVN24 | Polska

Autor:
ib/
tam
Źródło:
Policja Dzierżoniów
Do zdarzenia doszło w Pieszycach na Dolnym Śląsku
Do zdarzenia doszło w Pieszycach na Dolnym ŚląskuGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło w Pieszycach na Dolnym Śląsku

83-latek, poruszający się o kuli, stał na przystanku autobusowym w Pieszycach (Dolny Śląsk) i próbował zatrzymać przejeżdżające obok samochody. Mężczyznę zauważyli policjanci, którzy zainteresowali się jego zachowaniem. Okazało się, że 83-latkowi, który jechał na zajęcia do pobliskiego miasta, uciekł autobus. Funkcjonariusze postanowili seniorowi pomóc.

Patrol, który kilka dni temu pełnił służbę w Pieszycach, zauważył na przystanku autobusowym starszego mężczyznę usiłującego zatrzymać przejeżdżające samochody.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Uciekł mu autobus, nie mógł zatrzymać taksówki, podwieźli go policjanci

- Policjanci chcąc sprawdzić czy mężczyzna potrzebuje pomocy postanowili zapytać go, co się stało. 83-latek poinformował, że uciekł mu autobus, przez co nie zdąży na zajęcia w Bielawie. Próbował zatrzymać taksówkę, jednak to również mu się nie udało - relacjonuje Marcin Ząbek, oficer prasowy policji w Dzierżoniowie.

Widząc, że mężczyzna porusza się o kuli, zważając również na niską temperaturę, funkcjonariusze powiadomili o sytuacji dyżurnego i podwieźli mężczyznę do sąsiedniego miasta. Tam, już na miejscu, pomogli wejść 83-latkowi po zaśnieżonych i oblodzonych schodach. - Mężczyzna był bardzo wdzięczny. Czasem wystarczy zwykła wrażliwość na los drugiego człowieka, nie bójmy się pomagać - apeluje Ząbek.

Policjanci pomogli starszemu mężczyźniePolicja Dzierżoniów

Autor:ib/ tam

Źródło: Policja Dzierżoniów

Źródło zdjęcia głównego: Policja Dzierżoniów

Pozostałe wiadomości