Medal Wolności Słowa 2022. Można już zgłaszać kandydatów

Autor:
red.
Źródło:
Fundacja Grand Press
Wręczono Medale Wolności Słowa
Wręczono Medale Wolności SłowaTVN24
wideo 2/4
TVN24Wręczono Medale Wolności Słowa

Można już zgłaszać kandydatów do tegorocznego plebiscytu Medal Wolności Słowa organizowanego przez Fundację Grand Press. Gala ogłoszenia laureatów odbędzie się 30 sierpnia.

Jak pisze organizator "Medal Wolności Słowa ma honorować Polaków w wyjątkowy sposób zasłużonych dla wolności wypowiedzi, autorki i autorów najważniejszych przemówień, które mogły wpłynąć na świadomość Polaków". Medal przyznawany jest w kategoriach: Media, Instytucja, Obywatel.

W kategorii Obywatel kandydatów mogą zgłaszać pełnoletni obywatele Polski, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy. Wyróżnienie mogą otrzymać osoby, które angażują się w działalność na rzecz dobra wspólnego, w tym między innymi w działalność obywatelską, społeczną, kulturalną, artystyczną, naukową czy dziennikarską.

Medal Wolności SłowaFundacja Grand Press

Do kategorii Obywatel kandydata można zgłosić poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.press.pl/Medal.

W kategorii Media zgłoszeń dokonywać mogą kolegia redakcyjne polskich gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz profesjonalne redakcje internetowe. W kategorii Instytucja kandydatów do Medalu Wolności Słowa zgłaszać będą organizacje pozarządowe, fundacje oraz stowarzyszenia.

Gala ogłoszenia laureatów - uświetniona występami artystów - odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 20.30 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Będziemy ją transmitować w TVN24.

Laureaci pierwszego plebiscytu

To druga edycja plebiscytu. W zeszłym roku laureatami zostali:

- w kategorii Media: Andrzej Poczobut, - w kategorii Instytucja: Adam Bodnar, - w kategorii Obywatel: Agnieszka Jankowiak-Maik.

Medal specjalny od Fundacji Grand Press otrzymał Marian Turski.

Autor:red.

Źródło: Fundacja Grand Press

Źródło zdjęcia głównego: Fundacja Grand Press

Pozostałe wiadomości