Półtoraroczny chłopiec bez butów na środku drogi. Rodzice nie zauważyli, że wyszedł z domu

Autor:
bp/gp
Źródło:
tvn24.pl/małopolska policja
Węgrzce (Małopolska)
Węgrzce (Małopolska)google maps
wideo 2/4
google mapsWęgrzce (Małopolska)

Półtoraroczny chłopiec na bosaka i w samym dziecięcym body spacerował środkiem jezdni. Do domu zaprowadził go policjant na urlopie. Rodzice nawet nie wiedzieli, że maluch wyszedł z domu.

Młodszy aspirant Kamil Szumny, przejeżdżając we wtorek samochodem przez miejscowość Węgrzce pod Krakowem, zauważył spacerującego środkiem drogi chłopczyka. Dziecko nie miało butów i ubrane było w samo body, a w okolicy nie było widać opiekunów.

Młodszy aspirant Kamil Szumny zabrał błąkające się dziecko z ulicy i znalazł jego rodzicówmałopolska policja

150 metrów od domu

Jak wynika z komunikatu małopolskiej policji, jezdnia, po której chodziło dziecko, stanowi dojazd do drogi krajowej numer 7, więc panuje tam duży ruch. Będący na urlopie policjant, który zauważył, że chłopiec jest w niebezpieczeństwie, zatrzymał samochód i zabrał dziecko z drogi. Powiadomił patrol i zaczął wypytywać mieszkańców okolicy, czy rozpoznają malucha.

- Jeszcze przed przybyciem patrolu udało mu się odnaleźć właściwy dom, który był oddalony od miejsca napotkania dziecka o około 150 m. Okazało się, że chłopiec prawdopodobnie opuścił teren posesji niezauważenie przez uchyloną furtkę - powiedział młodszy inspektor Sebastian Gleń, oficer prasowy małopolskiej policji.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, pouczyli rodziców, że narażenie dziecka na niebezpieczeństwo podlega karze grzywny albo nagany.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/gp

Źródło: tvn24.pl/małopolska policja

Źródło zdjęcia głównego: Śląska policja

Pozostałe wiadomości