TVN24 | Polska

Kosiniak-Kamysz: miała być dobra zmiana, a jest droga zmiana

TVN24 | Polska

Autor:
ads,
karol
Źródło:
PAP
Kosiniak-Kamysz: miała być dobra zmiana, a jest droga zmiana"
Kosiniak-Kamysz: miała być dobra zmiana, a jest droga zmiana"TVN24
wideo 2/5
TVN24Kosiniak-Kamysz: miała być dobra zmiana, a jest droga zmiana"

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz skrytykował w niedzielę działania rządzących, które doprowadziły do inflacji i drożyzny. - Złe rządy mają złe pomysły, które dzielą Polaków. Gdy do tego dochodzi drożyna, robi się niebezpiecznie - powiedział.

Lider ludowców mówił w niedzielę na konferencji prasowej, że w szóstym roku rządów PiS inflacja jest niemal 6-procentowa, a litr benzyny kosztuje 6 złotych. - Te cyfry składają się w niebezpieczną liczbę. To złe rządy, które mają złe pomysły, które dzielą Polaków, a jeśli jeszcze do tego dochodzi drożyzna, robi się niebezpiecznie - ocenił.

Dodał, że PSL proponuje: obniżkę podatku VAT na energię elektryczną z 23 do 8 procent, obniżkę akcyzy na paliwo i dopłaty do nawozów sztucznych dla rolników. - Te trzy rzeczy są potrzebne, żeby utrzymać gospodarstwa i gospodarstwa domowe i dać szansę na budowanie małych i średnich przedsiębiorstw - powiedział Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział, że PSL będzie składał konkretne projekty ustaw zawierających te rozwiązania.

Mówił, że jego ugrupowanie jest "nowoczesną centroprawicą" i partią samodzielną, która "szuka przyjaciół". - Jesteśmy dla wszystkich, którzy podzielają wartości chrześcijańskie i demokratyczne, narodowe i ludowe. Jesteśmy partią, która chce Polski w Europie i chce, żebyśmy tam stanowili a nie byli rozgrywani. Nie chcemy być dalej czarną owcą w oślej ławce - zadeklarował.

Dodał, że "PSL wyprowadzi politykę z Kościoła" i będzie bronił prawa do wędkowania, do polowań i do promocji polskiej żywności.

Władysław Kosiniak-KamyszTVN24

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kosiniak-Kamysz: po 6 latach rządów PiS w sądownictwie jest anarchia

Kosiniak-Kamysz odniósł się także do zapowiedzi wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że będzie dalsza reforma wymiaru sprawiedliwości i jego słów, że "trzeba opanować tę anarchię, która dziś panuje w polskich sądach" i "zlikwidować te instytucje, które całkowicie się nie sprawdziły".

- Anarchia w sądownictwie jest po sześciu latach rządów PiS-u. To nie krasnoludki do tego doprowadziły tylko, ci którzy rządzą i powinni wziąć za to odpowiedzialność, a nie proponować kolejne zmiany, które nie idą w kierunku obywatela - powiedział lider PSL.

Dodał, że ludowcy proponują nisze koszty sądowe, przyśpieszenie postępowań oraz wprowadzenie sędziów pokoju. - Nie widzę konkretnych propozycji ze strony rządzących oprócz weryfikacji politycznej sędziów - ocenił.

Autor:ads, karol

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości