"Na początku roku szkolnego chorowali nauczyciele, teraz zakażenia są wykrywane u dzieci"

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP
Uczniowie wracają do szkółTVN24
wideo 2/4
TVN24Uczniowie wracają do szkół

Uczniowie klas I–III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej 4 maja. Po niespełna tygodniu w kolejnych szkołach podstawowych w Poznaniu oraz powiecie poznańskim potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem. - Nie ma ognisk. Są to pojedyncze zachorowania, ale klasa wówczas jest objęta kwarantanną – informuje rzeczniczka poznańskiego sanepidu Cyryla Staszewska.

O pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem u ucznia III klasy Szkoły Podstawowej sióstr Urszulanek w Poznaniu poinformowano w piątek. W poniedziałek lokalne Radio Poznań podało, że zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono także wśród uczniów Szkół Podstawowych nr 54 i 10 w Poznaniu oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Rzeczniczka poznańskiego sanepidu Cyryla Staszewska cytowana przez rozgłośnię podkreśliła, że "tak jak na początku roku szkolnego chorowali głównie nauczyciele, teraz zakażenia są wykrywane przede wszystkim u dzieci". - Mamy kolejne szkoły, gdzie są zawieszone zajęcia. To są dwie szkoły podstawowe w Poznaniu i jedna szkoła podstawowa w Murowanej Goślinie. Nie ma ognisk. Są to pojedyncze zachorowania, ale klasa wówczas jest objęta kwarantanną. Liczone jest to właśnie od ostatniego kontaktu z osobą, czyli w tym przypadku uczniem czy dzieckiem, które było w klasie – dodała.

4 maja dzieci wróciły do szkółTVN24

Powrót dzieci do szkół

Uczniowie klas I–III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej w szkole 4 maja. Od przyszłego poniedziałku do nauki prowadzonej w trybie hybrydowym mają wrócić uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół średnich.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 201 nowych przypadków SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 15 mieszkańców regionu.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: