Katarzyna Kotula złożyła zeznania w sprawie Skrzypczyńskiego. "To było nie najłatwiejsze sześć godzin"

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Kotula złożyła zeznania w sprawie Skrzypczyńskiego
Kotula złożyła zeznania w sprawie SkrzypczyńskiegoTVN24
wideo 2/6
TVN24Kotula złożyła zeznania w sprawie Skrzypczyńskiego

Katarzyna Kotula, posłanka Lewicy, zeznawała w środę w prokuraturze w Szczecinie w sprawie Mirosława Skrzypczyńskiego - oskarżanego o molestowanie byłego już prezesa Polskiego Związku Tenisowego.

Mirosław Skrzypczyński 24 listopada zrezygnował ze stanowiska prezesa PZT. Kilka dni później odszedł też z zarządu związku. Stało się to po serii publikacji Onetu. Dziennikarze rozmawiali z kobietami, które oskarżyły Skrzypczyńskiego o molestowanie i przemoc. Wśród nich jest posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.

W PZT powołano komisję, której zadaniem będzie "zbadanie wszelkich okoliczności dotyczących spraw związanych z osobą Pana Mirosława Skrzypczyńskiego, które były przedmiotem ostatnich artykułów prasowych, wywiadów i doniesień medialnych". Sprawą zajmuje się też prokuratura.

Katarzyna KotulaTVN24

Kotula "złożyła obszerne zeznania"

W środę w szczecińskiej prokuraturze zeznawała Katarzyna Kotula. - Tak jak wcześniej deklarowałam, stawiłam się w prokuraturze. Czekamy na kolejny ruch prokuratury i na to, co będzie działo się dalej - powiedziała dziennikarzom.

- To było nie najłatwiejsze sześć godzin. Pani poseł złożyła obszerne zeznania w tej sprawie w charakterze świadka. Resztę pozostawmy organom ścigania - powiedziała pełnomocniczka Kotuli Katarzyna Kaleta.

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości