Polska

"Jesteśmy teraz małą rodziną". "Straciłam wszystkich, a on dostał 12 lat"

Polska

[object Object]
Rodziny ofiar uważają, że wyrok jest zbyt łagodny tvn24
wideo 2/30

- Dla nas to było zabójstwo - mówią bliscy ofiar wypadku w Kamieniu Pomorskim. Mateusz S., który w Nowy Rok pod wpływem alkoholu i narkotyków wjechał w grupę osób, zabijając sześć z nich, został skazany na 12,5 roku więzienia za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

W środę Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał sprawcę wypadku w Kamieniu Pomorskim na 12,5 roku więzienia. Prokuratura domagała się dla Mateusza S. 15 lat. Sąd uznał jednak, że mimo iż kierowca naruszył szereg przepisów dotyczących bezpieczeństwa drogowego, nie mógł przewidzieć skutku swoich działań.

W Nowy Rok Mateusz S., który znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków, stracił kontrolę nad kierowanym przez siebie samochodem. Pojazd wjechał w grupę ludzi, zabijając pięć dorosłych osób i jedno dziecko. Ranny został m.in. 8-letni Hubert, który w ciężkim stanie trafił na oddział intensywnej terapii, był w śpiączce farmakologicznej. Lekarzom udało się go uratować. W wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę stracił jednak rodziców i rodzeństwo.

Zdaniem członków rodzin ofiar wymierzony przez sąd wyrok jest zbyt łagodny.

- Za 10 lat będzie chodził (Mateusz S. po 10 latach będzie mógł się ubiegać o zwolnienie warunkowe - red.), a moja rodzina... Został Hubert, który nie ma ani mamy, ani taty. Jak to dziecko ma się czuć? - mówi dziennikarce TVN24 pani Dorota, która straciła w wypadku pięcioro bliskich.

"Jesteśmy teraz małą rodziną"

- Będziemy musieli wrócić do domu i powiedzieć Hubertowi, jaki jest wyrok - dodaje brat jednej z ofiar. - Zaprowadzić go na cmentarz na Święto Zmarłych. Więcej nas nie ma, jesteśmy teraz małą rodziną. Możemy tylko podziękować temu człowiekowi za to, co nam zrobił - mówi.

Sprawcy wypadku jednak "współczuje". - To jest jednak 12 lat, 10 bez wyjścia na wolność. Głupi chłopak. Ja wiem, że on jest winny, ale przez głupotę skończył swoje życie - tłumaczy.

Autor: kg/kka / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości