TVN24 | Polska

Szef klubu PiS w dolnośląskim sejmiku zawieszony w prawach członka partii po zatrzymaniu przez policję

TVN24 | Polska

Autor:
pp
Źródło:
PAP
Aspirant Anna Grześków z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy o zatrzymaniu mężczyzny w związku ze zgłoszeniem przemocy domowej
TVN24Aspirant Anna Grześków z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy o zatrzymaniu mężczyzny w związku ze zgłoszeniem przemocy domowej

Szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski poinformował, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu w prawach członka ugrupowania szefa klubu w sejmiku dolnośląskim Jacka Baczyńskiego. Mężczyzna we wtorek został zatrzymany w związku ze zgłoszeniem przemocy domowej.

"Na wniosek pełnomocnika okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu legnickim, marszałek Sejmu Elżbiety Witek, prezes Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członka PiS Jacka Baczyńskiego, szefa klubu PiS w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego" – przekazał Polskiej Agencji Prasowej szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

Jak dodał, jego sprawą zajmie się teraz rzecznik dyscypliny partyjnej. Baczyński przez trzy kadencje był radnym miejskim w Legnicy, a od 2018 roku jest radnym sejmiku dolnośląskiego i szefem klubu PiS.

Radny zatrzymany po awanturze domowej

Radny przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. We wtorek został zatrzymany w związku ze zgłoszeniem przemocy domowej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Oficer prasowy legnickiej policji podkomisarz Jagoda Ekiert poinformowała w środę, że do interwencji policji w związku ze zgłoszeniem przemocy domowej doszło we wtorek przed godziną 20.

- 36-latek miał się znęcać psychicznie i fizycznie nad bliskimi. Policjanci założyli w tej rodzinie niebieską kartę, a mężczyznę prewencyjnie odizolowano od innych domowników. To standardowa procedura. Zatrzymany wciąż przebywa w policyjnej izbie zatrzymań i prowadzimy z nim czynności – powiedziała policjantka.

Autor:pp

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości