TVN24 | Łódź

Uderzał małym psem o metalowy kosz na śmieci, a potem wrzucił go do środka. Zwierzę nie przeżyło

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź, PAP
Aktywiści alarmują: znęcanie się nad zwierzętami wciąż łagodnie karane (wideo z 2019 roku)
Aktywiści alarmują: znęcanie się nad zwierzętami wciąż łagodnie karane (wideo z 2019 roku)Bartłomiej Ślak | Fakty po południu
wideo 2/3
Bartłomiej Ślak | Fakty po południuAktywiści alarmują: znęcanie się nad zwierzętami wciąż łagodnie karane

Policjanci z Radomska (woj. łódzkie) zatrzymali 32-latka, który publicznie znęcał się nad psem. Najpierw miał nim uderzać o metalowy kosz na śmieci, a później wrzucić zwierzę do środka. Pies nie przeżył. Mężczyźnie grozi teraz do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na oczach przechodniów na ulicy Wyszyńskiego w Radomsku. Młody mężczyzna, jak przekazuje aspirant Agnieszka Kropisz, trzymał małego psa w typie yorka za kark.

- W pewnym momencie podszedł do metalowego kosza na śmieci. Uderzał w niego psem trzymanym w ręku. Potem zwierzę wyrzucił do kosza - mówi policjantka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Policję o sprawie poinformował przypadkowy przechodzień. Po kilku minutach 32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. 

Obecnie śledczy ustalają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na ulicy Wyszyńskiego w Radomsku

Autor:bż/ tam

Źródło: TVN24 Łódź, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Pozostałe wiadomości