TVN24 | Łódź

Klepnął nieznajomą w pośladek, grozi mu do ośmiu lat więzienia

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź
Do zdarzenia doszło w kamienicy przy ulicy Radwańskiej
Do zdarzenia doszło w kamienicy przy ulicy RadwańskiejTVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 ŁódźDo zdarzenia doszło w kamienicy przy ulicy Radwańskiej

Ma 34 lata, a grozi mu, że osiem kolejnych spędzi w więzieniu. Za co? Za klepnięcie nieznanej kobiety w pośladek. Prokuratura uważa, że tym samym doprowadził kobietę do innej czynności seksualnej. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

W środę, 29 września tego roku, pokrzywdzona wracała do domu w kamienicy przy ulicy Radwańskiej w Łodzi. Kiedy wchodziła po schodach, poczuła uderzenie w pośladek. Gdy się odwróciła, zobaczyła nieznajomego mężczyznę, który rzucił się do ucieczki. Pokrzywdzona zaalarmowała policję, a ta niezwłocznie wzięła się do pracy.

- Prowadzone z dużym zaangażowaniem czynności pozwoliły na ustalenie personaliów sprawcy - opowiada Katarzyna Zdanowska z łódzkiej komendy miejskiej.

Poszukiwanym był - według policyjnych ustaleń - 34-letni mieszkaniec Polesia, łódzkiej dzielnicy. Został zatrzymany 9 października na ulicy Strzelców Kaniowskich.

- Mężczyzna był zaskoczony wizytą stróżów prawa. W rozmowie z mundurowymi przyznał się do czynu, jednak nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego to zrobił - przekazuje Katarzyna Zdanowska.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Grozi mu do ośmiu lat więzienia. Tłumaczył, że "to był impuls"

Mężczyzna - w rozmowie z policją - wyjaśniał, że "to był impuls". Twierdził, że nieznajoma mu się "bardzo spodobała i nie potrafił się oprzeć, żeby ją dotknąć". 34-latek został zatrzymany i usłyszał już prokuratorski zarzut.

- Jest podejrzany o doprowadzenie innej osoby do poddania się innej czynności seksualnej, za co grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności - przekazuje Katarzyna Zdanowska z komendy miejskiej.

Prokuratorzy zastosowali wobec podejrzanego wolnościowe środki zapobiegawcze: został on objęty policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w jednej z kamienic przy ulicy Radwańskiej

Autor:bż/ tam

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Pozostałe wiadomości