Łódź

"Chciał zabić, nie miał żadnego motywu". Młoda kobieta zaatakowana nożem

Łódź

shutterstock.com19-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

19-latek z Łodzi usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu dożywocie. Prokuratura informuje, że mężczyzna usiłował zabić przypadkowo spotkaną kobietę. Nie miał żadnego motywu.

Do dramatu doszło w nocy z soboty na niedzielę przy ul. Brzeźnej, w samym centrum Łodzi. Do młodej, 24-letniej kobiety miał podejść 19-letni podejrzany.

- Bez słowa zaczął popychać nieznaną mu wcześniej kobietę. Po chwili wyciągnął nóż i próbował zadawać ciosy w klatkę piersiową i głowę swojej ofiary. Zaatakował bez żadnego powodu - mówi tvn24.pl Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

Na szczęście, żaden z ciosów nie dotarł do celu, bo 24-letnia kobieta zaczęła się bronić. Ostrze noża poraniło jej ręce i przedramiona.

- W pobliżu był inny przechodzień. Widząc atak, pobiegł w kierunku napastnika. Wtedy 19-latek zaczął uciekać - tłumaczy kom. Adam Kolasa z łódzkiej policji.

Pieszy, który przeszkodził w ataku nożownikowi zaczął opatrywać zaatakowaną kobietę. Wezwał też pogotowie i zaalarmował policję.

- Funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli poszukiwania. Szybko udało się zatrzymać napastnika, był kilka ulic dalej - mówi kom. Kolasa.

19-latek został zatrzymany na ul. Sienkiewicza. Widząc policjantów odrzucił nóż, którego użył podczas ataku.

Pijany i bez motywu

19-latek był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. W poniedziałek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu dożywocie.

- Podczas przesłuchania nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Stwierdził jedynie, że nie ma ze sprawą nic wspólnego - dodaje prokurator Kopania.

Sąd rozpatrzy we wtorek wniosek o tymczasowy areszt dla 19-latka. Mężczyzna był już wcześniej karany za rozboje.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com

Pozostałe wiadomości