Kultura i styl

Na Bemowie zabije dzwon

Kultura i styl

 
TVN24Metallica wraca do Warszawy

Takiego koncertu jeszcze w Polsce nie było. Na warszawskim Bemowie na scenę wyjdą muzycy kapel Slayer, Megadeth, Anthrax, Mastodon i Behemoth, a po nich sama Metallica. Fani liczą na wielkie przeboje - "Creeping Death", "Master of Puppets" i oczywiście "For Whom The Bell Tolls". Ceny biletów zbliżają się nawet do tysiąca złotych.

Koncerty odbędą się w ramach Sonisphere Festival. Zainaugurowana w 2009 impreza odbywa się w różnych miastach Europy. Przed rokiem były to w Nijmegen (Holandia), Hockenheimring (Niemcy), Barcelona (Hiszpania), Hultsfred (Szwecja) i Pori (Finlandia) oraz Knebworth (Anglia). Na wszystkich występowała Metallica i Mastodon oraz Lamb of God, a wraz nimi plejada takich gwiazd, jak m.in. Korn, Prodigy czy Slipknot.

Zaczynają od warszawy

Tegoroczna edycja Sonisphere startuje w Warszawie. Lamb of God już nie ma, ale są za to m.in. Slayer, Megadeth i Anthrax. Występując razem z grającą na koniec Metalliką dadzą prawdziwy popis legend trash metalu. Wraz z nimi wystąpi największa z polskich gwiazd ciężkiego brzmienia, gdański Behemoth.

Potem Sonisphere ruszy w długą trasę po Europie, w ramach której zawita m.in. do Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Ceny biletów zaczynają się od 198 zł za miejsce stojące na płycie. Za oglądanie koncertu z przygotowanych trybun zapłacić trzeba 400 zł. Bilety do strefy VIP kosztują już 880 zł.

Legendy wracają nad Wisłę

Metallica w Polsce występowała już siedmiokrotnie, po raz ostatni przed dwoma laty na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na stołecznych scenach nie było jej jednak od ponad dekady - ostatnio zagrała w 1999 roku na Stadionie Gwardii, wraz z Megadeth, Apocalyptiką i grupą Monster Magnet.

Także Slayer występował w Polsce już siedem razy, po raz pierwszy w 1992 roku w Zabrzu, a ostatnio w 2007 roku w katowickim Spodku.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości