TVN24 | Kultura i styl

"Musimy głosować tak, jakby od tego zależało nasze życie, bo właśnie tak jest". Beyonce agituje

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw//rzw
Źródło:
Reuters, CNN News

Mamy jeszcze jedną rzecz do zrobienia na drodze do naszej prawdziwej władzy. I są to wybory. Zachęcam was, abyście nadal zmieniali i rozmontowywali rasistowski i nierówny system - taką, nagraną wcześniej wypowiedź Beyonce, wyemitowano, gdy wokalistka odbierała prestiżową prestiżową nagrodę BET za działalność humanitarną.

BET Awards to organizowana od 20 lat gala, w trakcie której doceniani są afroamerykańscy artyści. Jak przypomina Reuters, jest to święto afroamerykańskich osiągnięć w muzyce, filmie, sporcie i filantropii. W związku z pandemią COVID-19, gala została przygotowana w nietradycyjny sposób, przekształcona w koncert telewizyjny.

"Musimy głosować tak, jakby od tego zależało nasze życie"

Beyonce Knowles-Carter, która w historii BET Awards honorowana była najczęściej, tym razem doceniona została za działalność humanitarną. Była amerykańska pierwsza dama Michelle Obama wygłosiła laudację pod adresem piosenkarki, prywatnie swojej przyjaciółki. - Jesteś dla mnie inspiracją. Inspirujesz nas wszystkich - powiedziała małżonka byłego prezydenta.

Wokalistka i producentka muzyczna wezwała społeczność afroamerykańską, aby wykorzystała nadchodzące wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych do obalenia "rasistowskiego i nierównego systemu".

- Teraz mamy jeszcze jedną rzecz do zrobienia na drodze do naszej prawdziwej władzy. I są to wybory. Zachęcam was, abyście kontynuowali działania. Abyście nadal zmieniali i rozmontowywali rasistowski i nierówny system. Nadal musimy robić to razem, kontynuować walkę jeden o drugiego i wzajemnie podnosić się na duchu, ponieważ są ludzie, którzy na nas polegają, zostając w domu w czasie wyborów lokalnych i odbywających się w różnych stanach prawyborów - mówiła Knowles-Carter na wcześniej nagranym wideo.

- Musimy głosować tak, jakby od tego zależało nasze życie, bo właśnie tak jest - podkreśliła Beyonce.

List otwarty do senatorów i wsparcie afroamerykańskich właścicieli małych firm

Beyonce została uhonorowana między innymi za działania w ramach inicjatywy BeyGOOD's Black Business Fund, która ma wspierać między innymi małe firmy, należące do Afroamerykanów oraz lokalną aktywność społeczną tego środowiska.

W minionym tygodniu - jak informuje CNN News - Beyonce razem ze swoją matką Tiną Knowles-Lawson zainicjowały list do senatorów z apelem o poparcie projektu tak zwanej Heroes Act - ustawy zakładającej przeznaczenie trzech bilionów dolarów na wsparcie finansowe m.in. lokalnych władz, przedsiębiorców i rodzin, którzy zmagają się z problemami spowodowanymi pandemią COVID-19. Pod listem podpisały się wielkie afroamerykańskie gwiazdy, wśród nich Viola Davis, Octavia Spencer, Regina King, Halle Berry, Jada Pinkett Smith, Whoopi Goldberg i Kerry Washington. Wśród sygnatariuszek pisma są też przedstawicielki rodzin ofiar brutalności policji.

19 czerwca 38-letnia Beyonce opublikowała najnowszy singiel "Black Parade", informując o powstaniu BeyGOOD. W zeszłym tygodniu gwiazda zapowiedziała publikację najnowszego albumu wizualnego "Black Is King".

BET Awards 2020

Rozdanie nagród BET Awards 2020 nie odbyło się w formie tradycyjnej gali. Przygotowany specjalny program, składający się m.in. z występów nagrodzonych gwiazd, został wcześniej nagrany. Ceremonię zdominowała sprawa śmierci George'a Floyda i Breonny Taylor, protesty ruchu Black Lives Matter. Podczas występów pokazywano zdjęcia z demonstracji.

Autor:tmw//rzw

Źródło: Reuters, CNN News

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości