TVN24 | Kultura i styl

Ariana Grande przekaże pięć milionów dolarów na pomoc tym, którzy zmagają się z trudnościami psychicznymi

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
NME, tvn24.pl
Ariana Grande po raz kolejny wpłaci pieniądze na darmowe terapie (wideo archiwalne)Reuters Archive
wideo 2/3
Reuters ArchiveAriana Grande po raz kolejny wpłaci pieniądze na darmowe terapie (wideo archiwalne)

Ariana Grande ogłosiła, że przeznaczy pięć milionów dolarów, aby umożliwić darmowy dostęp do terapii dla osób zmagających się z trudnościami psychicznymi. "To tylko mały gest" - napisała piosenkarka. Swoją decyzję ogłosiła w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Ariana Grande, 28-letnia zdobywczyni nagrody Grammy, poinformowała w niedzielę 10 października - w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - że przekaże pięć milionów dolarów, aby zapewnić dostęp do terapii tym, którzy zmagają się z trudnościami psychicznymi.

"Jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i jestem niezwykle podekscytowana tym, że kolejny raz mogę połączyć siły z Better Help i przekazać pięć milionów dolarów na terapię. Zdaję sobie sprawę, że istnieją bardzo realne bariery, jeśli chodzi o dostęp do pomocy z trudnościami psychicznymi" - napisała autorka hitów jak "Thank U, Next" czy "No Tears Left to Cry".

"To tylko mały gest (bo problem systemowy nadal pozostaje), który chciałam zrealizować wspólnie z Better Help w nadziei, że zapewni to dostęp nowej grupie ludzi i może zainspiruje kolejnych z was do spróbowania czegoś nowego, aby postawić na swoje leczenie" - wyjaśniła Grande.

Ariana Grande o dbaniu o zdrowie psychiczne

To kolejny raz, gdy Grande wchodzi we współpracę z organizacją Better Help, która zapewnia darmową miesięczną terapię dla tych, którzy potrzebują pomocy w zdrowiu psychicznym. Organizacja daje również 15 procent zniżki tym, którzy wykupią drugi miesiąc leczenia. W czerwcu tego roku piosenkarka przeznaczyła na Better Help milion dolarów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Grande otwarcie mówi o swoich trudnościach psychicznych. W 2018 roku wyznała, że zmagała się z zespołem stresu pourazowego (PTSD), po zamachu w Manchasterze. Dla przypomnienia, w 2017 roku podczas jej koncertu w Manchester Arena doszło do samobójczego zamachu bombowego. zginęły 22 osoby - w tym 12 dzieci, a 119 zostało rannych. Piosenkarka również w 2018 roku oświadczyła, że psychoterapia uratowała jej życie.

W maju tego roku Grande apelowała, aby zakończyć stygmatyzowanie trudności psychicznych i tych, którzy się z nimi zmagają.

Dowiedz się więcej o dbaniu o zdrowie psychiczne w TVN24 GO

Autor:tmw

Źródło: NME, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lev Radin / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości