"Libacja alkoholowa" w kościele, zniszczone wnętrze i pobity ksiądz. Zarzuty dla dwóch mężczyzn

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
PAP
Zarzuty za włamanie do kościoła i pobicie księdzaTVN24
wideo 2/5
ksiądz

Dwaj młodzi mężczyźni odpowiedzą za włamanie do nieczynnego kościoła, zniszczenie jego wyposażenia i pobicie proboszcza. 18- i 20-latek mieli włamać się do świątyni "w celu odbycia libacji alkoholowej".

Obaj podejrzani zostali zatrzymani, sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Prokuratura informuje, że 18-letni Mikołaj K. i 20-letni Paweł S. w środę wybili szybę w oknie nieczynnego kościoła w Rzeszowie, weszli do środka i zniszczyli zabytkowe wyposażenie świątyni.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zdemolowany kościół

Dewastacja w kościele TVN24

O włamaniu poinformowali proboszcza mieszkańcy. Interweniujący ksiądz miał zostać pobity przez jednego ze sprawców. Kapłanowi udało się jednak uciec z kościoła i zamknąć włamywaczy w środku. Niedługo potem zostali oni zatrzymani przez wezwaną policję.

W świątyni znaleziono butelki po alkoholu. Wnętrze kościoła zostało zdemolowane. Sprawcy uszkodzili krzesła, ławy, ołtarz główny i boczny. Zatrzymani mieli 1,3 i 2 promile alkoholu w organizmie.

18-latek usłyszał cztery prokuratorskie zarzuty, a 20-latek trzy. Wspólne zarzuty to zniszczenie budynku i będących w środku przedmiotów, które są wpisane na listę zabytków, a także naruszenie miru domowego poprzez wdarcie się do świątyni oraz kierowanie pod adresem proboszcza gróźb karalnych. Dodatkowo 18-latek ma zarzut pobicia księdza.

Obu mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24