Z kraju

Z kraju

Dostałeś wezwanie z urzędu skarbowego? Nie panikuj i sprawdź, co możesz zrobić

Na rozliczenie się z fiskusem mieliśmy czas do końca kwietnia. Może się jednak tak zdarzyć, że urząd wyśle do nas wezwanie. Czy powinniśmy się tego obawiać? Na co trzeba się przygotować i co zrobić, gdy termin, w którym musimy stawić się urzędzie nam nie odpowiada? Na te pytania w programie "Biznes dla ludzi" starał się odpowiedzieć Paweł Blajer.

Poglądy kandydatów a polska polityka zagraniczna. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

To już półmetek kampanii przed drugą turą wyborów prezydenckich. W sondażach Bronisław Komorowski i Andrzej Duda mają podobne poparcie. O końcowym wyniku zdecydują ostatnie dni kampanii. O poglądach obu kandydatów na politykę zagraniczną powiemy dziś w programie "Świat". Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat podsumujemy też wydarzenia na rynkach i na świecie.

"Węgiel to skarb, stać nas na jego wykorzystanie"

Polskę stać na wykorzystanie skarbu, jakim jest węgiel i jednocześnie na inwestowanie w nowe technologie, które obniżą zanieczyszczenie powietrza – powiedziała w poniedziałek w Bogatyni premier Ewa Kopacz, podczas inauguracji budowy bloku energetycznego w Elektrowni Turów.

Bój o darmowy roaming w UE

Miały nie kosztować więcej niż krajowe, ale ostatecznie będzie tylko 50 minut rozmów na cały rok w roamingu bez dodatkowych opłat. Unia Europejska zdecydowała, że każda następna rozpoczęta minuta rozmowy będzie droższa. Gościem "Otwarcia dnia" był Maciej Bębenek, ekspert rynku telekomunikacyjnego.

Ile kosztują wyborcze obietnice? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W niedzielę Polacy wybiorą prezydenta. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, ile będzie kosztowało spełnienie wyborczych obietnic obu kandydatów. Będziemy mówić również o planach przyjęcia przez kraje Unii Europejskiej imigrantów, a także Rosji, która znów straszy atomem.

Rafał Hirsch: partie polityczne muszą być finansowane ze środków publicznych

Mamy w Polsce okropne partie. Są źle zarządzane i zwykle nie wypełniają swojej funkcji dostarczania i wprowadzania w życie politycznych pomysłów i rozwiązań poprawiających jakość życia w kraju. Ale to na pewno nie powód, żeby pozbawiać je finansowania z budżetu państwa. Finansowanie to nie jest bowiem ani sednem problemu, ani zauważalnym ciężarem dla finansów publicznych.

Portret polskiego "frankowicza", czyli do kogo mówią kandydaci na prezydenta?

566 tys. kredytów we frankach szwajcarskich, co daje łącznie 953 tys. osób - to najważniejsze liczby dotyczące posiadaczy kredytów frankowych w Polsce. Kredyty we frankach ma w Polsce niemal tyle samo kobiet, co mężczyzn (odpowiednio 470 i 483 tys.). Co ciekawe, ponad 90 proc. kredytobiorców spłaca swoje zobowiązania terminowo. Takie dane jeszcze niedawno podawało Biuro Informacji Kredytowej. Jaki jest portret polskiego "frankowicza" i do kogo bezpośrednio zwracają się kandydaci w wyborach prezydenckich - o tym w "Bilansie" mówił Robert Stanilewicz.