Tech

Tech

Szef Tesli Elon Musk zgodził się, by wszystkie jego wpisy na Twitterze dotyczące firmy były sprawdzane wcześniej przez prawnika. To efekt porozumienia, jakie miliarder zawarł z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Brytyjskie Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) opublikowało listę 100 tysięcy haseł, które najsłabiej chronią internautów. Na pierwszym miejscu znalazła się kombinacja "123456", na kolejnym - "123456789".

Obywatel Litwy Evaldas Rimasauskas przyznał się do wyłudzenia, przy pomocy wspólników, ponad 100 milionów dolarów od Facebooka i Google'a, jako zapłaty za usługi, których nigdy nie wykonał. Oszust podszywał się pod firmę Quanta Computer z Tajwanu - podał serwis Cnet.

Błąd konfiguracji serwera był główną przyczyną awarii, która dotknęła setek milionów użytkowników Facebooka na całym świecie. Jak podała agencja Reutera, usługi serwisu były niedostępne dla niektórych nawet przez 24 godziny.

Facebook po ponad 14 godzinach problemów powoli wraca do normalnego funkcjonowania. Pełen "powrót" zakomunikował już należący do technologicznego giganta Instagram, którego również dotknęła awaria.