Tech

Tech

W odpowiedzi na wszczęcie przez Komisję Europejską postępowania wyjaśniającego ws. mobilnego systemu operacyjnego Android Google zwrócił uwagę, że konkurencja korzysta z podobnych mechanizmów o jakie sam jest oskarżany, wymieniając tym samym firmę Apple.

Toyota ogłosiła, że kończy właśnie trzyletnią przerwę w ekspansji na świecie. Punktem zwrotnym ma być budowa wartej 1 mld dolarów fabryki w Meksyku. Producent podał też, że zamierza zbudować kolejną linię produkcyjną w istniejącej już fabryce w Chinach.

Amerykański producent pierwszego na świecie elektrycznego, dwukołowego i samobalansującego się urządzenia służącego do transportu Segway Inc. został kupiony przez chińską konkurencyjną firmę Ninebot Inc. - poinformowano w środę. Nie podano kwoty transakcji.

Komisja Europejska przedstawiła w środę formalne zarzuty wobec koncernu Google o nadużywanie dominującej pozycji na rynku wyszukiwarek internetowych. Wstępna analiza, której dokonały służby KE wskazuje na naruszenie przez firmę przepisów antymonopolowych.

Koncern Apple za ok. 20 mln dolarów kupił izraelskiego producenta miniaturowych aparatów fotograficznych wykorzystywanych w smartfonach i tabletach, firmę LinX Computational Imaging Ltd - poinformował w środę amerykański dziennik "Wall Street Journal".

Firma Cylance zajmująca się bezpieczeństwem w internecie ujawniła, że użytkownicy komputerów pracujących na systemie Windows 8.1 są narażeni na utratę loginów i haseł. Winę za to ponosi stara luka w algorytmie bezpieczeństwa systemu firmy Microsoft.

Diesel czy benzyna? Przed takim dylematem stają osoby, które szukają samochodu dla siebie. Okazuje się, że diesle nie są tak ekologiczne, a przy tym ekonomiczne, jak dotąd uważano. Wszytko przez filtry, których wymiana może spustoszyć nawet głęboki portfel.