Tech

Tech

Magazyn "Connected" rozstrzygnął konkurs na najlepszy polski odpowiednik słowa “wearables” oznaczającego tzw. technologie ubieralne. Jury, w skład którego wchodził m.in. prof. Jerzy Bralczyk, wybrało słowo “nosidła”.

60-letni mężczyzna, najwyraźniej pod wpływem alkoholu, dokonał fizycznej napaści na człekoksztatnego robota, by wyładować na nim niezadowolenie z jakości obsługi w punkcie telefonii komórkowej w mieście Kanagawa niedaleko Tokio - doniosły japońskie media.

TVN Ventures nabywa 40 proc. udziałów w spółce Everytap, która jest operatorem mobilnej platformy reklamowej wykorzystującej technologię beaconów. Everytap otrzyma wsparcie finansowe oraz medialne na potrzeby dalszego rozwoju spółki - informuje spółka w komunikacie.

Za mniej niż 24 godzin będziemy wiedzieć już wszystko o nowym iPhone'ie. Smartfon firmy Apple nie podbije jednak wszystkich krajów. Jednym z takich miejsc są Indie. Tam iPhone'y przegrywają z tańszymi smartfonami lokalnych marek. Materiał programu "Świat Technologii".

Samsung planuje zwolnienie 10 proc. pracowników zatrudnionych w koreańskiej centrali. Ma to związek z gorszymi wynikami finansowymi koncernu. Samsung musiał się ostatnio zmagać z silną konkurencją na rynku smartfonów. Zarówno ze strony Apple, jak i mniejszych agresywnie działających na rynkach chińskich firm.

Zwykła ściana zastępuje drogi sprzęt do multimedialnej prezentacji, służąc jako dotykowy ekran – informuje „Puls Biznesu” o nowym, technologicznym wynalazku zielonogórskiej firmy Monster&Devices.