Tech
Partner serwisu

Drony opanowały Golden Gate. Będą nowe przepisy

Są coraz tańsze, cieszą się sporą popularnością, ale też rodzą większe niebezpieczeństwo. Drony, które w Stanach Zjednoczonych przeżywają szczyt popularności, spędzają sen z powiek służbom bezpieczeństwa z San Francisco. Jednym z najczęściej fotografowanych obiektów jest most Golden Gate, urzędnicy odpowiedzialni za jego utrzymanie narzekają jednak, że nad ruchliwą trasą panuje kompletna samowolka. Federalna Administracja Lotnictwa opracowuje regulacje dotyczące komercyjnego wykorzystywania dronów. Nadal nie ma jednak pomysłu jak ograniczyć stosowanie tych urządzeń przez hobbystów. Amatorskie latające kamery nie mogą się pojawiać w pobliżu lotnisk ani wznosić się na wysokość większą niż 120 m.

Rośnie konkurencja dla Minecrafta. Na rynek gier wkracza Lego

Prosta grafika i olbrzymie możliwości - taka właśnie jest gra Minecraft, która od 2011 roku podbija serca i umysły graczy z całego świata. Teraz legendarnemu tytułowi rośnie poważna konkurencja. Lego - duński gigant produkujący zabawki - wkracza na rynek ze swoją wersję popularnej rozgrywki, polegającej na budowaniu skomplikowanych konstrukcji. Czy Lego ma szansę zdobyć serca miłośników układania wirtualnych kloców? Materiał "Świata technologii".

NASA testuje latający spodek. Na jego pokładzie człowiek poleci na Marsa?

Amerykańska Agencja Kosmiczna planuje przetestować na Hawajach statek kosmiczny w kształcie spodka. Balon wzniesie prototyp na wysokość przeszło 35 km, następnie maszyna zostanie uwolniona i uruchomią się jej silniki. Później nastąpi test naddźwiękowego spadochronu. Swą dziewiczą misję spodek zakończy w oceanie. NASA traktuje prototyp spodka jako kluczowy element programu przygotowań do załogowej misji na Marsa.

Smartfony mogą zmienić Afrykę. Za kilka lat dostęp do nich będzie mieć tam ponad 600 mln ludzi

Posiadanie telefonu komórkowego, a jeszcze częściej smartfona to dziś niemal standard - szczególnie w krajach rozwiniętych. Okazuje się jednak, że lepszy dostęp do tych urządzeń mają też mieszkańcy biedniejszych kontynentów. Do końca obecnej dekady 80 proc. z 800 mln mieszkańców Afryki Subsaharyjskiej będzie mieć dostęp do telefonów komórkowych. To dwukrotnie więcej niż obecnie - wynika z danych grupy producentów GSMA.

Budują "sztuczne słońce". Niemal nieograniczone źródło energii

Na południu Francji powstaje jedna z najdroższych maszyn stworzonych przez człowieka. Kosztujący 16 mld euro reaktor ITER ma otworzyć nowy rozdział w produkcji czystej i taniej energii. Nad termojądrowym reaktorem, który śmiało można nazwać sztucznym słońcem, pracują naukowcy z Unii Europejskiej, Chin, Indii, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Japonii. Pierwszy zapłon ITERA ma nastąpić w 2019 roku.

Apple wycofuje z rynku głośniki. Mogą wywołać pożar

Apple poinformował, że niektóre z przenośnych bezprzewodowych głośników Beats Pill XL mogą stać się przyczyną pożaru, głównie z powodu przegrzewających się baterii. Z tego powody firma wycofa z rynku część tych produktów.

Google stawia na bezpieczeństwo. Uruchamia nową usługę

Google stawia na ochronę danych osobowych w internecie. Firma wprowadziła usługę "Moje Konto", dzięki której użytkownicy mogą zabezpieczyć swoje dane i wzmocnić ochronę prywatności. Mają w tym pomóc specjalne ustawienia i narzędzia.

Belgia żegna budki telefoniczne. Kiedyś było ich 18 tys.

W Antwerpii odbyła się symboliczna ceremonia demontażu ostatnich budek telefonicznych. W Belgii pierwsze z nich pojawiły się 85 lat temu. Wraz z upowszechnieniem się telefonów komórkowych przestawały być jednak potrzebne. Ponadto, dwa lata temu belgijski rząd przestał utrzymywać telefony publiczne. Swoje apogeum budki telefoniczne przeżywały w 1998 roku, kiedy kabin w całej Belgii było aż 18 tys.

Google ostrzega: cyberprzestępczość to przemysł. Hakerzy są coraz groźniejsi

Ekspert od bezpieczeństwa Google ostrzega: przestępczość komputerowa stała się 'bardzo dużym biznesem'. - Za cyberprzestępstwami stoją obecnie duże pieniądze. Ale hakerzy są jeszcze groźniejsi dlatego, że ich motywacją jest chęć osiągnięcia sukcesu i osobiste zadowolenie - podkreśla Justin Schuh, który wcześniej pracował jako inżynier ds. bezpieczeństwa w IMB i NSA.

Twoja koszulka połączy się ze smartfonem. Oto materiał przyszłości

Dzięki specjalnej przędzy i panelom multitouch normalne ubrania mogą się zamienić w interaktywne urządzenia. Potencjał w branży odzieżowej widzą największe firmy technologiczne i dlatego eksperymentują z nowymi inteligentnymi materiałami. Dokładnie chodzi o tkaninę, która będzie w stanie odczuwać i przekazywać dotyk. Dzięki temu ma się bezproblemowo łączyć ze smartfonem. Ale nie tylko - rynek odzieżowy - jest ogromny i technologicznie wciąż prawie nie zagospodarowany. Materiał programu "Świat technologii".