Tech

Tech

Założyciel chińskiego koncernu telekomunikacyjnego Huawei Ren Zhengfei ostrzegł we wtorek, że "nie ma sposobu, w który Stany Zjednoczone mogą zniszczyć" jego firmę. Zapowiedział także gotowość dostosowania się do zmieniającego rynku i zwiększone inwestycje poza USA.

Technologiczny wyścig był tak nieodłącznym elementem zimnej wojny, jak szpiegowanie i mocarstwowa retoryka. Choć żelazna kurtyna runęła trzy dekady temu, to pewne idee i marzenia przetrwały. Jednym z imperialnych pomysłów, który oparł się próbie czasu, jest ponaddźwiękowy samolot pasażerski.

Unia Europejska kończy prace nad regulacjami umożliwiającymi nakładanie sankcji za cyberataki na systemy informatyczne służące do obsługi wyborów i innych procesów demokratycznych. Przepisy obejmą również nieudane próby wtargnięcia do tych systemów - podał serwis Politico.

Facebook pozwala cofnąć wysłanie wiadomości w komunikatorze Messenger w ciągu 10 minut od nadania. Po wykasowaniu wypowiedzi znikają też u odbiorcy. Koncern Marka Zuckerberga stopniowo udostępnia funkcję w ramach aktualizacji.

Akcje Wisły Kraków wyprzedane. Cztery miliony zebrane w dobę

Kolejne pomyślne informacje w sprawie klubu z Krakowa. W 24 godziny Wisła sprzedała, za pośrednictwem platformy beesfund.com, akcje za cztery miliony złotych. Uzyskane w ten sposób środki pozwolą klubowi na spłatę najpilniejszych długów i grę w piłkarskiej ekstraklasie.

Na lotnisku Gatwick pod Londynem zostaną przeprowadzone testy innowacyjnego systemu parkowania samochodów. Robot o nazwie Stan odholuje auto na odpowiednie miejsce, a w dniu powrotu pasażera podstawi do odbioru. Dzięki takiemu rozwiązaniu na parkingu wokół lotniska zmieści się 30 procent więcej pojazdów. System jest też proekologiczny, bo robotyczny holownik zasilany jest prądem. O szczegółach opowiadał Mateusz Walczak.

Era dominacji człowieka powoli dobiega końca. Przynajmniej jeśli chodzi o gry. Najpierw sztuczna inteligencja pokonała człowieka w starożytną go, teraz okazuje się lepsza w jedną z najpopularniejszych na świecie gier komputerowych - Star Craft II. Niespodziewanie w jednym z pojedynków komputer musiał uznać wyższość Polaka.

Producent samolotów Airbus przeprowadzi w najbliższych tygodniach testy czteroosobowej taksówki powietrznej CityAirbus. Próby odbędą się w fabryce śmigłowców w Donauworth w południowych Niemczech - podała agencja Bloomberga. Prace nad podniebnymi taksówkami prowadzą też konkurenci Airbusa.