Tech

Tech

Internet Engineering Task Force (IETF), nieformalna, międzynarodowa społeczność osób zajmujących się ustanawianiem standardów technicznych i organizacyjnych w internecie, zatwierdziła protokół HTTP 451 - nowy kod błędu, który pojawi się, gdy strona jest zablokowana przez władze ze względów prawnych.

Google i Ford stworzą niezależną spółkę joint venture, która zajmie się budową samoprowadzących się pojazdów - donosi serwis Yahoo Autos. Decyzja ma być oficjalnie ogłoszona podczas Międzynarodowych Targów Elektroniki Konsumenckiej (CES), które odbędą się w Las Vegas w dniach 6-9 stycznia 2016 roku.

Sanrio - japońska firma, do której należy marka Hello Kity - stała się ofiarą hakerskiego ataku. Zagrożone są dane należące do 3,3 mln użytkowników jej serwisu internetowego sanriotown.com.

Toshiba poinformowała, że roczna strata firmy wyniesie 4,5 mld dolarów. To rezultat restrukturyzacji, do jakiej doszło w japońskim koncernie po ujawnieniu skandalu z manipulacjami księgowymi.

Rozwój nowych technologii i infrastruktury może wspomóc wdrażanie na masową skalę samochodów elektrycznych - uważa prof. Włodzimierz Choromański z Politechniki Warszawskiej. Na szczycie klimatycznym w Paryżu ustalono, że do 2030 r. co najmniej 20 proc. wszystkich pojazdów musi być napędzanych elektrycznie.

Wybierasz się na święta do rodziny na drugi koniec Polski? Bądź ostrożny i uważaj na sygnalizację świetlną. Tym bardziej, że od miesiąca w 20 miejscach w kraju skrzyżowania są pod szczególną kontrolą. Przejazd na czerwonym świetle jest rejestrowany, a tym którzy próbują przemknąć na późnym pomarańczowym świetle wystawiane są mandaty. Sprawdź, w których miejscach Polski zachować szczególną ostrożność.

Parlament Europejski wydał w czwartek decyzję o powołaniu 45-osobowej komisji śledczej, która zbada kwestię łamania przepisów dotyczących pomiarów emisji z samochodów. Dzięki temu procederowi przepisy omijał Volkswagen. Komisja skontroluje nie tylko państwa członkowskie, ale i Komisję Europejską - chodzi o sprawdzenie domniemanych niepowodzeń we wprowadzaniu przez nie standardów Unii Europejskiej.

Przywódcy większości frakcji w PE zgodzili się w środę na powołanie komisji śledczej, której zadaniem będzie zbadanie domniemanego naruszenia i niewłaściwego stosowania prawa UE, przez co koncern Volkswagen mógł manipulować pomiarem spalin.

Sejm zdecydował o przesunięciu o rok terminu wdrożenia zmodernizowanego systemu CEPiK. Oznacza to, że dopiero od stycznia 2017 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące m.in. okresu próbnego dla osób, które po raz pierwszy uzyskały prawo jazdy kategorii B.

1 stycznia 2016 roku może okazać się trudnym dniem dla właścicieli telefonów starszych niż pięć lat. Nagle mogą oni utracić dostęp do stron zabezpieczonych, w tym m.in. mediów społecznościowych. Stanie się tak, ponieważ na ten dzień wyznaczono plan weryfikacji zabezpieczeń i wdrażania nowej formuły w urządzeniach.

Firma Apple otworzyła zagadkowe laboratorium produkcyjne na północnym Tajwanie. Zatrudnieni tam mają prowadzić prace nad wyświetlaczami nowej technologii, podaje Bloomberg powołując się na informatorów, którzy mają bardzo dobrze orientować się w strukturach obiektu. Co ciekawe, budynek nie jest oficjalnie oznakowany i nic nie wskazuje na to, że należy on do amerykańskiego giganta.

Szykują się kolejne pozwy przeciwko Volkswagenowi. Według "Dziennika Gazety Prawnej" przedstawiciele władz lokalnych w Polsce mają dość opieszałości rządu, zarówno poprzedniego jak i obecnego. Według gazety, do pozwu zbiorowego szykują się władze Torunia i Szczecina oraz samorząd województwa podkarpackiego. Na tej liście znalazło się także województwo wielkopolskie, choć takim doniesieniom zaprzecza rzecznik marszałka.