Tech

Tech

Beyoncé wydała nowy klip z okazji 7. rocznicy ślubu z Jayem-Z, ale ma on również promować nowy biznes jej partnera. Mąż wokalistki pod koniec marca został właścicielem serwisu streamingowego Tidal. Pod projektem rapera podpisali się najwięksi muzycy, w tym Madonna, Daft Punk, Kanye West i oczywiście żona założyciela. Nowa piosenka Beyonce jest dostępna tylko dla użytkowników serwisu. Wideoklip do rocznicowego singla "Die With You" został nagrany przez Jaya-Z.

Amerykańska firma Raptr uruchomiła platformę Plays.tv, skierowaną do graczy chcących dzielić się krótkimi nagraniami z rozgrywek. To próba wejścia na coraz ważniejszy dla graczy rynek streamingu, którego niekwestionowanym liderem jest Twitch z ponad 100 mln widzów miesięcznie.

Polscy przedsiębiorcy pracują nad rozwiązaniem, które umożliwi zsynchronizowanie portfela ze smartfonem. Połączenie między przedmiotami umożliwi zlokalizowanie portfela za pomocą telefonu. Na realizację pomysłu zebrali ponad milion złotych w społecznościowej zbiórce na Kickstarterze.

Mark Zuckerberg, szef Facebooka wydaje miliardy dolarów na przejęcia konkurentów i inwestycje. Rozszerzając biznes szuka nowych miejsc zarobku, aby uniezależnić się od tego, co stworzyło jego imperium, czyli od portalu społecznościowego Facebook.

30 kwietnia zakończy działalność serwis OnLive, który umożliwia użytkownikom korzystanie z gier w chmurze, bez konieczności instalowania na komputerze. Technologie wypracowane przez OnLive zostały wykupione przez Sony, które zamierza wykorzystać je w działającym od stycznia PlayStation Now.

4 kwietnia 1975 r. Bill Gates i Paul Allen założyli Microsoft - jedną z największych obecnie firm z branży nowych technologii. Najbardziej znana jest z systemu operacyjnego Windows, pakietu oprogramowania biurowego Microsoft Office a także z konsoli do gier Xbox.

Samsung będzie głównym dostawcą nowych procesorów A9 dla koncernu Apple - poinformował Bloomberg, powołując się na anonimowe źródło. Układy produkowane przez Koreańczyków mają trafić do iPhone'ów i iPadów najnowszej generacji.

Fiat Chrysler Automobiles musi zapłacić 150 mln dolarów zadośćuczynienia rodzinie 4-letniego chłopca, który zginął w wypadku samochodowym w 2012 roku. Sąd uznał bowiem, że wady projektowe zbiornika paliwa w Jeepie Grand Cherokee, którym przewożono dziecko, przyczyniły się do jego śmierci.

Samsung Electronics wykorzystał więcej swoich własnych układów scalonych do budowy nowego smartfona Galaxy S6, niż miało to miejsce w przypadku poprzednika - S5 - pisze Reuters. Uderza to - według nieoficjalnych jeszcze informacji - w Qualcomm, amerykańskiego giganta - dostawcę układów scalonych.

Lęk wysokości - ten, kto się z nim mierzył doskonale wie, że to niezwykle trudny rywal do pokonania. Naukowcy sprawdzają jednak, czy jest szansa oswoić strach. Mogłaby w tym pomóc wirtualna rzeczywistość. Na własnej skórze przekonała się o tym Karolina Hytrek-Prosiecka, podczas forum w Lozannie poświęconemu badaniom nad mózgiem.

Internetowy serwis wynajmu mieszkań Airbnb wprowadził w czwartek do swej oferty nieruchomości na Kubie. Jest to reakcja na wzrost zainteresowania turystów wyjazdami na karaibską wyspę po zniesieniu przez USA niektórych restrykcji w podróżach do tego kraju.