Tech

Tech

Amerykański gigant technologiczny Google poinformował o 4-proc. wzroście zysków. W pierwszych trzech miesiącach roku wyniósł on 3,59 mld dolarów. Takiemu wynikowi pomogły głównie wysokie wpływy z reklam - pisze BBC News. Problemy z zarabianiem ma wciąż Amazon.

Toyota Motor Corp. pokonała Volkswagena i General Motors i pozostaje liderem na świecie wśród producentów aut jeśli chodzi o poziom sprzedaży - pisze "Bloomberg". I to pomimo spadających dostaw w pierwszych trzech miesiącach tego roku.

Co najmniej cztery podmioty są zainteresowane kupnem oddziału Nokii zajmującego się mapami i usługami lokalizacyjnymi - podaje niemiecki miesięcznik "Manager Magazin". Wśród potencjalnych kupców wymienia się Facebooka i niemieckie koncerny motoryzacyjne.

Za popularną elektronikę - smartfon, tablet czy telewizor - zapłacimy więcej, ponieważ jej dystrybutorzy nie mają rezerwy, który pozwoliłyby im wziąć wzrost cen dolara na siebie - pisze środowy "Puls Biznesu".

- Od dzisiaj normalny ruch pasażerski na lotnisku w Örnsköldsvik będzie odbywać się dzięki zdalnej pracy kontrolerów w Sundsvall. To światowa premiera nowoczesnej technologii, która pozwali na rozwój małych lotnisk - powiedziała Elisabeth Lindgren ze szwedzkiego urzędu ds. lotnictwa cywilnego Luftfartsverket.

Google dokonało największej zmiany od dwóch lat w algorytmie wyświetlania wyników wyszukiwania. Promowane będą strony internetowe przystosowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony czy tablety.

Niektóre nowoczesne technologie, skomplikowane urządzenia, mogą być zagrożeniem dla dzieci. Ten wynalazek stworzony z myślą o najmłodszych ma jednak pomóc rodzicom. Specjalny kombinezon dla niemowlaków czuwa nad snem dziecka, sprawdza temperaturę malucha, a wszystkie informacje przesyła do smartfona.

Internet dostępny wszędzie i dla każdego. To cel przyświecający twórcom projektu "Loon". Zakłada on, że będziemy mieli dostęp do sieci dzięki balonom unoszącym się wysoko nad ziemią. Za projektem, który już wkrótce stanie się rzeczywistością, stoi Google.