Tech

Tech

Spółki IT od początku roku radzą sobie słabo na tle całej Giełd Papierów Wartościowych, głównie ze względu na niedużą liczbę zamówień ze strony administracji publicznej - oceniają analitycy. Do końca roku może dojść do wzrostu liczby podpisywanych umów na usługi IT w sektorze publicznym, ale pozostaje pytanie, czy ceny na przetargach nie będą niskie.

Przeglądarka Google Chrome 63 będzie wyposażona w nową funkcję bezpieczeństwa, która pozwoli na ostrzeganie przed możliwym atakiem typu "Man-In-The-Middle". Funkcja ma być dostępna dla użytkowników wraz z nową dystrybucją Chrome od 5 grudnia - pisze Bleeping Computer.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanford opracowali algorytm określający orientację seksualną osób na podstawie analizy zdjęć. Autorzy badań w eksperymentach używali zdjęć dostępnych publicznie w serwisach randkowych. Według wyników badań mężczyźni o orientacji homoseksualnej charakteryzują się między innymi "atopowymi pod względem płci" rysami twarzy.

- Wygodnie, bezpiecznie, pod kontrolą, ale bez naszego udziału. To kierunek, w którym będzie zmierzał świat płatności - ocenia Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe. Wskazuje przy tym na przykład aplikacji przewozowych. - Widzimy, że coraz częściej plastik jest zamieniany przez jakieś inne instrumenty, na przykład telefon. Coraz częściej pojawiają się sytuacje, gdzie nie musimy zrobić nic, żeby zapłacić - zwraca uwagę gość TVN24 BiS.