Tech

Tech

Facebook zapowiada zmiany w narzędziach dotyczących prywatności w serwisie. "W nadchodzących tygodniach podejmiemy kroki, które mają na celu ułatwienie ludziom sprawowania kontroli nad ich danymi" - zapowiada firma w środowym oświadczeniu.

Założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg przeprosił za "naruszenie zaufania" w całostronicowych ogłoszeniach umieszczonych w największych brytyjskich i amerykańskich gazetach. To pokłosie afery związanej z firmą Cambridge Analytica, która miała pozyskać i wykorzystać dane nawet 50 milionów użytkowników najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie.

Akcje Facebooka w ciągu ostatniego tygodnia straciły ponad 13 proc. swojej wartości w związku z ujawnieniem informacji o wykorzystywaniu danych o użytkownikach portalu społecznościowego przez Cambridge Analytica. To najgorszy okres internetowego giganta na amerykańskiej giełdzie od sześciu lat. Giełdowe spadki mocno się odbiły zwłaszcza na majątku założyciela i szefa Facebooka - Marka Zuckerberga.

Policja z Arizony opublikowała nagranie ze śmiertelnego wypadku z udziałem w pełni autonomicznego samochodu. Widać na nim zaskoczenie operatora sprawującego nadzór nad jazdą oraz kobietę, która pojawiła się na drodze kilka sekund przez uderzeniem. O wypadku wiemy coraz więcej, wiele pytań pozostaje jednak nadal bez odpowiedzi.

Popełniliśmy błędy, wciąż jest dużo do zrobienia - przyznał w środę w oświadczeniu założyciel Facebooka Mark Zuckerberg, odnosząc się do sprawy wykorzystania danych użytkowników portalu społecznościowego przez firmę Cambridge Analytica. W rozmowie z CNN zadeklarował podjęcie kolejnych działań, które mają zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Kobieta, która w niedozwolonym miejscu przechodziła przez jezdnię, została potrącona przez autonomiczne auto Ubera. 49-latka została przewieziona do szpitala, ale nie udało się jej uratować. To pierwszy taki wypadek z udziałem autonomicznego samochodu. Firma z powodu wypadku zawiesiła wszystkie testy takich samochodów, prowadzone w USA i Kanadzie. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Rynek używanych smartfonów rośnie. W ubiegłym roku roku na całym świecie sprzedano 140 milionów telefonów z drugiej ręki - wynika z raportu Counterpoint Research, firmy zajmującej się analizą m.in. rynku technologii i mediów.

Komisja Europejska finalizuje prace nad propozycjami mającymi na celu opodatkowanie aktywności firm w internecie. Podatek nie ograniczy się tylko do takich gigantów jak Google czy Facebook, ale zapłacą go też duże firmy - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Samsung tuż przed Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentował nowe flagowe modele smartfonów: Galaxy S9 oraz S9 Plus. W ten sposób południowokoreański koncern chce zwiększyć przewagę nad największym obecnie konkurentem - firmą Apple.