Władimir Putin

Władimir Putin

Podwójny zamach w Wołgogradzie natychmiast powiązano ze zbliżającymi się igrzyskami w Soczi. Zerwanie imprezy jest jednak właściwie niemożliwe. O co więc chodzi terrorystom? O odstraszenie zagranicznych gości i skompromitowanie państwa, czyli Władimira Putina, w oczach świata i Rosjan. Prezydent może paść ofiarą własnych ambicji – sam uczynił z igrzysk najważniejsze wydarzenie swoich długich rządów.

Koreańscy gospodarze pamiętali o zamiłowaniu Władimira Putina do sportów walki. Podczas wizyty w Seulu prezydent Rosji dostał 9. dan w taekwondo, koreańskim sporcie narodowym.

Składając we wtorek jednodniową wizytę w Wietnamie, prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział zwiększenie dostaw rosyjskiej broni do tego kraju, będącego tradycyjnie głównym partnerem politycznym Moskwy w regionie dalekowschodnim.

25 listopada papież Franciszek przyjmie na prywatnej audiencji w Watykanie prezydenta Rosji Władimira Putina - poinformowało w czwartek watykańskie biuro prasowe. Będzie to pierwsze spotkanie nowego papieża i rosyjskiego przywódcy.

Za mediację w syryjskiej wojnie domowej - za to właśnie grupa rosyjskich aktywistów i parlamentarzystów zgłosiła do Pokojowej Nagrody Nobla prezydenta Władimira Putina.

W słynnym artykule w "New York Timesie" prezydent Rosji Władimir Putin przestrzegał Amerykanów, by nie uważali się za "nadzwyczajny" naród. Podczas przemówienia przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ Barack Obama sugestii Rosjanina się nie poddał.

Nazywany "szarą eminencją Kremla" Władisław Surkow wraca do kręgu władzy. Będzie doradcą prezydenta Władimira Putina odpowiedzialnym za społeczne i ekonomiczne sprawy w Abchazji i Osetii Południowej, separatystycznych republikach na terytorium Gruzji.

"Aleksiej Nawalny" - to imię i nazwisko padło po raz pierwszy publicznie z ust prezydenta Rosji Władimira Putina. Wcześniej, odpowiadając na pytania o działacza opozycji, gospodarz Kremla posługiwał się sformułowaniami "ten pan" lub "niektórzy ludzie".

Prezydent Rosji nie wyklucza zgody na operację wojskową w Syrii, jeśli dostanie twarde dowody, że to wojska Asada stoją za atakiem chemicznym pod Damaszkiem. - Warunkiem jest jednak wcześniejsza zgoda ONZ - powiedział Władimir Putin. Zarazem potwierdził jednak dotychczasową linię polityki poparcia dla Damaszku.