Facebook

Facebook

Papież Benedykt XVI w ciągu ośmiu dni spędzonych na Twitterze zyskał ponad 2 mln "obserwatorów", a ponad połowa z nich odpowiedziała na jego pierwsze pozdrowienie w serwisie społecznościowym. Tym samym papież bije na głowę kanadyjskiego wyrostka Justina Biebera, który doczekał się do tej pory odpowiedzi na tylko 0,7 proc. swoich postów - donosi "L'Osservatore Romano".

Londyńska straż pożarna rozważa umożliwienie wzywania pomocy za pośrednictwem Twittera i Facebooka. - Należy szukać nowych sposobów, za pośrednictwem których można szybciej i efektywniej kontaktować się ze służbami - stwierdziła rzeczniczka straży w stolicy Wielkiej Brytanii, Rita Dexter.

Facebook, portal zakazany w Iranie od czasu antyrządowych protestów w 2009 roku, nieoczekiwanie zyskał nowego, bardzo prominentnego użytkownika z tego kraju. - Na stronie pojawiło się oficjalne konto najwyższego przywódcy duchowo-politycznego tego kraju, ajatollaha Alego Chamenei - pisze agencja Reutera.

Facebook zapowiedział właśnie spore zmiany w ustawieniach prywatności na swoim serwisie. Do końca grudnia mają one stać się bardziej przejrzyste i łatwiejsze w obsłudze. To pierwsza zmiana w polityce prywatności firmy, na którą nie mieli wpływu użytkownicy portalu. W ten poniedziałek facebookową demokrację ostatecznie pogrzebały wyniki głosowania w sprawie zmian zasad funkcjonowania serwisu.

Zakończyło się głosowanie użytkowników Facebooka w sprawie zmian zasad funkcjonowania portalu. Zdecydowana większość była przeciwna ich wprowadzeniu. Ale frekwencja była zdecydowanie za niska, by zablokować propozycje Marka Zuckerberga.

Znana, amerykańska piosenkarka Lady Gaga na swoim profilu na Twitterze "wyraziła wdzięczność" dla premiera Rosji Dymitrija Miedwiediewa, który negatywnie skomentował obowiązujące w niektórych miastach Rosji prawo, które zakazuje udzielania informacji na temat homoseksualizmu.

Do godz. 21.00 10 grudnia użytkownicy Facebooka mają czas na zapoznanie się z kontrowersyjnymi zmianami, które wprowadzić chce Mark Zuckerberg. Mogą się na nie nie zgodzić i zagłosować przeciw. Jednak aby głosowanie było wiążące, musi wziąć w nim udział 30 proc. użytkowników portalu. Dotychczas zagłosowało niewiele ponad 300 tys. osób.

Twórca Facebooka Mark Zuckerberg udzielił pierwszego telewizyjnego wywiadu od czasu wejścia największego społecznościowego portalu na giełdę. W materiale, który 4 października zostanie wyemitowany przez NBC, mówił m.in. o... swojej garderobie.

Włoscy mafiosi korzystają z Facebooka, by kontaktować się między sobą i z ukrywającymi się bossami, wydają rozkazy i kierują pogróżki - pisze tygodnik "L'Espresso" w raporcie "Faceboss". W sieci działa też wymiar sprawiedliwości, który ich tam ściga. Czasami ma wyjątkowo łatwo, jak w przypadku pewnego mafiozo z Palermo, który wysłał pogróżki do właściciela pewnego sklepu z profilu z własnym zdjęciem.

Użytkownicy aplikacji do błyskawicznej obróbki i udostępniania zdjęć Instagram masowo używają jej do tworzenia zdjęć erotycznych i pornograficznych, a później umieszczają je w sieci, gdzie są dostępne dla wszystkich, także dzieci - alarmują zachodnie media.

Mark Zuckerberg zatrudnił gwiazdę architektury, Franka Gehry'ego, by zaprojektował nową siedzibę Facebooka. W Kalifornii stanie jednopiętrowa, prostokątna hala o powierzchni 39 tysięcy metrów kwadratowych, w której nie będzie żadnych drzwi. A dach porośnie trawą. - To będzie największy open space na świecie - napisał z dumą założyciel firmy. Nie chciał ujawnić, ile to go będzie kosztowało.

Bardziej popularny i aktywny od konkurenta - taki według najnowszych badań jest Barack Obama w... internecie. Ubiegający się o reekekcję kandydat Demokratów zdecydowanie wygrywa z Mittem Romneyem na liczbę fanów na Facebooku, Twitterze i YouTube.

Internetowy potentat Facebook być może jeszcze w tym roku wypuści na rynek smartfon pod własną marką - pisze "New York Times", powołując się na niepotwierdzone jeszcze doniesienia.