Najnowsze

Najnowsze

Hiszpania po wyborach. I co dalej?

-Szansą na odbudowę hiszpańskiej gospodarki może być eksport - uważa Paweł Zerka z Demoseuropa. Jego zdaniem jest niemal pewne, żę listopadowe wybory w Katalonii wygrają nacjonaliści.

Ostre hamowanie

Kolejne dane świadczące o kondycji polskiej gospodarki przed nami. Jutro przed południem dowiemy się jaka była sprzedaż detaliczna i stopa bezrobocia we wrześniu. Zdaniem Rafała Sadocha, ekonomisty Invest Banku, na lepsze dane dotyczące sprzedaży w ujęciu rocznym nie ma co liczyć.

Polski Holding Medyczny PCZ wyemituje obligacje

Polski Holding Medyczny PCZ rozpoczął emisję obligacji o wartości do 30 mln zł, oprocentowanie jest stałe i wynosi 11% w skali roku, odsetki mają być wypłacane kwartalnie. Obligacje będą notowane na rynku Catalyst. Więcej szczegółów w rozmowie z Romualdem Ściborskim, prezesem PCZ.

Producenci słodyczy - rekomendacja

Najnowsza rekomendacja DM Millennium dotyczy producentów słodyczy - Colian, Mieszko, Wawel. Czy są to spółki odporne na wahania koniunktury? Więcej w rozmowie Rafała Hirscha z Adamem Kapturem, analitykiem DM Millennium.

Kondycja polskiego konsumenta

Kondycja polskiego konsumenta wg. producentów AGD – Electrolux spodziewa się nawet 2% spadku popytu w Europie w tym roku. Jak wyglądają rynki w Europie Środkowo-Wschodniej z perspektywy spółki Amica? Gościem Dnia Na Rynkach był Wojciech Kocikowski, wiceprezes spółki Amica.

Produkcja przemysłowa na minusie a wyniki Śnieżki

Ujemna dynamika produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej, coraz gorsze nastroje konsumentów – jak w tym środowisku radzi sobie produkująca farby i lakiery Śnieżka? O to pytaliśmy w Dniu Na Rynkach prezesa spółki, Piotra Mikruta.

Bank Światowy: Polska zmienia się najbardziej

Polska dokonała w mijającym roku największych postępów w reformowaniu biznesu w kierunku uczynienia go bardziej przyjaznym - ocenił Bank Światowy w opublikowanym w poniedziałek raporcie. Jest w tej chwili na 55. miejscu na świecie w tej dziedzinie - o siedem pozycji wyżej niż rok wcześniej.

Uzdrowić opiekę zdrowotną

Premier zapowiada refundację in vitro, a Minister zdrowia ma plan uzdrowienia.... systemu świadczeń zdrowotnych.

Australia oszczędza

Rząd Australii ogłosił plan oszczędnościowy, wart prawie 16,5 miliarda dolarów australijskich.

Firma. Teraz.

Prowadzimy cykl porad, jak założyć pierwszą firmę. W jaki sposób pokonać obawy związane ze startowaniem w biznesie?

Firma. Teraz.

Przedstawiamy działania niezbędne przy zakładaniu własnej firmy. Jak dobrze przygotować atrakcyjną ofertę sprzedażową?

Firma. Teraz.

Rozpoczynamy cykl systematycznych porad o zakładaniu własnego biznesu. Jak się przygotować do spotkania z inwestorem?

Maksymalny zasiłek macierzyński

Radzimy Państwu, w jaki sposób kobieta w ciąży może sobie zapewnić maksymalny zasiłek macierzyński. Czy w ogóle jest ot możliwe?

Strajk w firmie

Do pracy nie przystąpiło blisko 5500 górników - czyli jedna czwarta całej załogi JSW. Całodobowy piątkowy strajk spowodował zmniejszenie wydobycia węgla o 53 000 ton. A gdyby tak Państwa pracownicy postanowili zastrajkować?

Perspektywy dla budowlanki

GUS podał, że produkcja budowlano-montażowa we wrześniu spadła rok do roku o ponad 17 procent. Tymczasem Elektrobudowa właśnie zdobyła dwa nowe kontrakty w Płocku na ponad 100 mln złotych łącznie.

Inwestycje LST Capital

LST Capital to fundusz notowany na giełdzie. Wśród spółek portfelowych LST jest notowana na NewConnect firma InPoint, a Inpoint z kolei własnie rozwija projekt glob lotto.

Biznes globalny

Kondycja gospodarki Chin a polskie firmy działające na tamtym rynku – po danych o PKB, produkcji i sprzedaży detalicznej.

Milion w portfelu

Portfel Marcina Mierzwy , zastępcy dyrektora Biura Maklerskiego Alior Banku zyskuje w IX odsłonie 4,71%. Od początku inwestycji może się on pochwalić ponad 14-stoprocentowym zyskiem. O szczegółach inwestycji i propozycji zmian w portfelu rozmowie Roberta Stankiewicza.

Zakładamy e-kantor

Ostatnie miesiące przyniosły wzrost liczby kantorów internetowych. Stało się to po wejściu w życie ustawy antyspreadowej. O zakładaniu i prowadzeniu takiego biznesu mówi Paweł Kyć dyrektor marketingu Internetowykantor.pl.

Inflacja bazowa w dół

Inflacja bazowa hamuje. We wrześniu ceny - bez żywności i energii rosły w tempie 1,9 % w skali roku - najwolniej od 18-tu miesięcy. Zdaniem prof. Dariusza Filara, byłego członka Rady Polityki Pieniężnej, to daje przestrzeń do cięcia stóp procentowych na najbliższym, listopadowym posiedzeniu Rady.

Wartość długu

Centrum Zdrowia Dziecka chce wyemitować obligacje o wartości 100 mln zł. Czy warto w nie inwestować? Jak to zrobić i na co zwrócić uwagę, podpowiada nam Kamil Gemra ze Stockwatch.pl

Sezon wyników

Indeksy amerykańskiej giełdy są blisko poziomów wsparcia. Zdaniem Pawła Szczepanika analityka KBC Securities dalsza przecena na rynkach akcji może spowodować pogłębienie spadków na miarę tego obserwowanego pół roku temu.

Euro kryzys

Tendencje separatystyczne Katalonii wpływają negatywnie na budżet Hiszpanii, mówił w programie Wartość, Jacek Chwedoruk, prezes Rothschild Polska. Jego zdaniem powodują one zmniejszenie kontroli budżetu centralnego nad regionalnymi. Może zagrozić realizacji hiszpańskiego budżetu.

Pomysł Cognor na dług

Cognor przekłada o pół roku emisję akcji zaplanowaną w ramach konwersji długu. Kurs akcji jest obecnie znacznie poniżej ceny emisyjnej. Spółka na początku 2013 roku chce mieć umowy na długoterminowe finansowanie. Członek zarządu do spraw finansowych spółki Krzysztof Zoła mówił w TVN CNBC, że dzięki temu kurs akcji spółki może zyskać.

Intersport gra o rynek

Sieć sklepów Intersport może w tym roku wypracować zysk netto. Po trzech kwartałach zanotowała operacyjny zysk wobec straty w ubiegłym roku. Prezes spółki Artur Mikołajko deklarował w TVN CNBC, że jest gotowy proponować akcjonariuszom wypłatę dywidendy za ten rok.

Cień recesji

Inflacja bazowa w spada szybciej od oczekiwań. We wrześniu ceny bez paliw i żywności rosły w tempie 1,9%. Rynek spodziewał się 2,2%. Pytanie co te liczby mówią nam o kondycji polskiej gospodarki? Gościem TVN CNBC był ekonomista Marcin Mróz.

Mglista przyszłość Okęcia

Kilkadziesiąt odwołanych lotów i stolica Polski odcięta od reszty europy. Z powodu gęstej mgły na Lotnisku Chopina do godziny 13 odwołano 17 przylotów, m.in. z Berlina, Hamburga i Frankfurtu.